Według przeciekającego Capcom przygotował nie lada gratkę dla fanów Resident Evil

W tej chwili seria Resident Evil nigdy nie była tak gorąca, a Capcom zawsze będzie szukać sposobów na wykorzystanie swojego sukcesu, niezależnie od tego, czy będzie on powiązany z wcześniej wydanymi grami, czy z tym, co nadejdzie wkrótce.

Szczerze mówiąc, seria Resident Evil zawsze cieszyła się ogromnym zainteresowaniem od jej powstania w 1996 roku na oryginalnej konsoli PlayStation, kiedy to wybraliśmy się po raz pierwszy do rezydencji Spencer Mansion i mieliśmy nadzieję, że to, co zobaczyliśmy, nie jest krwią Chrisa. W kolejnych latach seria straciła na jakości i straciła wiele ze swojej tożsamości typu survival horror, ale wszystko się zmieniło wraz z wydaniem Resident Evil 7: Zagrożenie biologiczne w 2017 r.

Resident Evil 7: Zagrożenie biologiczne Gra rozgrywana jest z perspektywy pierwszej osoby, a nie tradycyjnej trzeciej osoby. Co ciekawe, była to pierwotna wizja, którą Capcom zamierzył w przypadku pierwszej gry z serii, ale była ona ograniczona ze względu na możliwości tej konkretnej generacji konsol.

Jasne, otrzymaliśmy kilka gier pierwszoosobowych Resident Evil po 1996 roku, ale żadna z nich nie była tak popularna jak w przypadku gier głównych Resident Evil 7: Zagrożenie biologiczne w 2017 r. Następnie w 2019 r. byliśmy świadkami czegoś niesamowitego Resident Evil 2 remake, po którym nastąpił nowy Resident Evil 3, Wioska mieszkaniowa zła i Resident Evil 4 przerobić.

Jako wieloletni fan serii, być może nie ma lepszego czasu, aby zostać fanem Resident Evil, niż teraz. Biorąc pod uwagę sukces tej ukochanej serii survival horrorów, wiemy, że Capcom to ogłosi Resident Evil 9 w pewnym momencie, ale wielu fanów chciałoby zobaczyć remake Kodeks Resident Evil: Veronica Pierwszy.

Biorąc to pod uwagę, zanim zajmiemy się nową grą Resident Evil, niezależnie od tego, czy będzie to remake, czy nowa historia, wygląda na to, że Capcom ponownie wypuści kilka swoich najnowszych klasyków. W tweecie udostępnionym przez użytkownika Twittera, RinoTheBouncera, twierdzono, że Capcom będzie udostępniać natywne fizyczne kopie gry. Resident Evil 2 I 3 przeróbki również Resident Evil 7: Zagrożenie biologiczne po wycieku ze sklepu internetowego Jocurionoi.

Wszystkie trzy gry otrzymały bezpłatną aktualizację nowej generacji na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Jednak inaczej Wioska mieszkaniowa zła I Resident Evil 4 remake’u, nigdy nie wypuścili natywnych fizycznych kopii PS5. Jeśli więc jesteś kolekcjonerem wszystkiego, co związane z Resident Evil i uwielbiasz kupować nośniki fizyczne w epoce cyfrowej, wygląda na to, że wkrótce będziesz mieć taką szansę.

Plotka o dacie premiery fizycznych, natywnych kopii gry Resident Evil 2, Resident Evil 3 I Resident Evil 7: Zagrożenie biologiczne mówi się, że jest to 31 lipca 2024 r.

Traktuj to z przymrużeniem oka, dopóki firma Capcom nie otrzyma potwierdzenia.