Sprzedaż Fallouta 4 wzrosła o 7500% po premierze serialu telewizyjnego Amazon

Seria gier wideo Fallout od dziesięcioleci jest uwielbiana przez masy, ale wygląda na to, że nowa adaptacja akcji na żywo od Amazon Studios przyciągnęła nowy legion fanów, co zawsze miło jest oglądać.

Seria Fallout rozpoczęła się w 1997 roku, kiedy była to gra RPG z widokiem z góry, niezbyt różniąca się od perspektywy widzianej w takich grach jak Diablo i Baldur’s Gate. Już wtedy Fallout był ukochaną marką i miłość ta była kontynuowana w sequelu wydanym w następnym roku.

Jednak gdy Bethesda nabyła prawa do serii Fallout, postapokaliptyczna gra RPG stała się bardziej popularna niż kiedykolwiek po wydaniu Fallout 3 w 2008 roku na PC, PlayStation 3 i Xbox 360. Od tego czasu zostaliśmy pobłogosławieni fantastycznymi sequelami, takimi jak Fallout: Nowe Vegas w 2010 roku i Fallout 4 w 2016 roku.

Jednak po premierze w tym miesiącu adaptacji na żywo Amazon Studios (która właśnie została przedłużona na drugi sezon), wygląda na to, że seria Bethesda jest na dobrej drodze do zdobycia większej popularności niż kiedykolwiek. Co więcej, w wyniku serii Amazon, Fallout 4 a nawet podobne Fallouta 76 I Schron przeciwatomowy wspinają się wysoko na listach przebojów Steam.

Teraz, jak donosi Gamesindustry.biz, Fallout 4 stała się w tym tygodniu najlepiej sprzedającą się grą w Europie, odnotowując wzrost sprzedaży o 7500%. Biorąc pod uwagę, jak Fallout 4 i jego towarzysze dominują ostatnio na listach przebojów, ogromny wzrost sprzedaży z pewnością ma sens.

Co więcej, jeszcze w tym miesiącu wreszcie możemy cieszyć się długo oczekiwaną darmową grą Fallout 4 aktualizacja nowej generacji na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Nie zdziw się więc, jeśli zobaczysz grających jeszcze więcej znajomych Fallout 4 w nadchodzących miesiącach.

Fallout 4 jest dostępna do grania bez dodatkowych kosztów dla posiadaczy subskrypcji Xbox Game Pass oraz PlayStation Plus Extra i Premium. Miejmy nadzieję, Fallout 4 i wszyscy jego poprzednicy mogą nadal zajmować nas do Fallout 5 w końcu nadejdzie, kiedy tylko nadejdzie ten czas.

A teraz wybacz, mam do zbadania niebezpieczne, radioaktywne pustkowia. Do zobaczenia później, Mieszkańcy Krypty!