Remake Medal Of Honor Unreal Engine 5 wprawia fanów w oszołomienie

Zanim takie gry jak Call of Duty i Battlefield pojawiły się na scenie strzelanek wojskowych, istniała kolejna, a tym innym był Medal of Honor.

Nadany, Medal Honoru nie była pierwszą strzelanką wojskową, ale można śmiało powiedzieć, że pomogła utorować drogę takim graczom jak seria Call of Duty firmy Activision. Pierwsza gra z serii Medal of Honor została wydana w 1999 roku na oryginalną konsolę PlayStation, a w kolejnych latach trafiła na inne platformy.

Chociaż pierwsza gra z serii Medal of Honor została stworzona przez nieistniejącą już firmę DreamWorks Interactive, cała seria została opublikowana przez Electronic Arts, co oznacza, że ​​wydawca dostarczył dwie z najbardziej kultowych strzelanek wojskowych, jakie istnieją. Niestety, nie licząc tytułu VR na rok 2020, seria miała ponad dekadę przerwy, a ostatnim tytułem był Medal Honoru: Wojownik w 2012.

W chwili pisania tego tekstu nic nie wskazywało na powrót serii Medal of Honor na główne konsole, a szkoda. Electronic Arts w dalszym ciągu skupia się na naprawie serii Battlefield i obecnie wygląda na to, że wydawca przechodzi do kolejnej odsłony.

Podczas gdy my pogrążamy się w rozczarowaniu nieprawdopodobnym wznowieniem serii Medal of Honor, utalentowany niezależny deweloper Jos van Laar wziął sprawy w swoje ręce, wymyślając na nowo Medal Honoru: Atak Aliantów z 2002 roku, gra, która ukazała się na PC. Remake (swego rodzaju) działa na silniku Unreal Engine 5 i jego jakość zadziwiła fanów.„Dzięki mocy i wierności silnika Unreal Engine 5 udało mi się odtworzyć i zremasterować algierskie miasto Arzew, przedstawione w misji otwierającej” – powiedział van Laar w opisie filmu na YouTube. „Tworzenie było świetną zabawą, z pomocą Megascanów firmy Quixel, rynku Epic oraz przyjaciół i rodziny”.

„Nie rozumiem, dlaczego nikt nie pomyślał o zremasterowaniu tego arcydzieła. To tak stracona szansa” – powiedziała MalkaExplains w komentarzach do filmu. „Atmosfera, muzyka, atmosfera, o Boże, tu jest wszystko. Niesamowita robota” – wykrzyknął „Definity_not_Andrew_Yoshiaki”.

Lokacje stworzone w nowej odsłonie są bardzo szczegółowe, a wykorzystanie m.in Medal Honoru: Atak Aliantów ścieżka dźwiękowa uderza potężną dawką nostalgii. Należy zauważyć, że reimagining został stworzony w celach edukacyjnych i nie będzie udostępniany publicznie do grania, aby uniknąć gniewu prawników Electronic Arts.

Czas pokaże, czy Electronic Arts kiedykolwiek ponownie zapewni nam główną pozycję w serii Medal of Honor, ale mam nadzieję, że tak się stanie. Tymczasem, przynajmniej z perspektywy Electronic Arts, możemy mieć tylko nadzieję, że seria Battlefield powróci do dawnej świetności.