Łatka do Baldur’s Gate 3 w końcu potwierdza dodanie narzędzi moderskich

Pomimo rozdzierającej serce wiadomości, że Larian Studios nie ma planów pracy nad kolejnym tytułem Baldur’s Gate, nie powstrzymało to twórców przed wprowadzeniem nowej, ekscytującej aktualizacji do gry Wrota Baldura 3.

Widziałem w zeszłym miesiącu Wrota Baldura 3 deweloperzy Larian Studios ogłaszają, że nie mieli planów pracy nad możliwym Wrota Baldura 4. Mimo że zespół zrobił sobie zasłużoną przerwę przed powrotem do pracy nad zupełnie nowym projektem, nie powstrzymało to ich od pracy nad łatką 7 dla Wrota Baldura 3.

Ogłoszony 18 kwietnia aktualizacja 7 wprowadzi do gry oficjalne narzędzia do modowania, które pozwolą graczom „zmieniać grafikę, animacje, dźwięki, statystyki i nie tylko, aby dokonać przeglądu Wrota Baldura 3.”

Warto jednak zauważyć, że Larian używa sformułowania „rozpocznij wprowadzanie”, co może oznaczać, że w przyszłości doda więcej narzędzi, więc nie wszystko będzie dostępne po wydaniu łatki 7.

Z Wrota Baldura 4 nie na kartach, dodanie oficjalnych narzędzi do modowania pozwoli społeczności gry na tworzenie własnych historii, co miło jest widzieć, jak twórcy do tego zachęcają.

Co więcej, Larian podobno pracuje również nad „wprowadzeniem rozgrywki międzyplatformowej i trybu fotograficznego Wrota Baldura 3”, ale ta aktualizacja nie pojawi się w najbliższym czasie. Jednak obie te funkcje są ekscytującą wiadomością dla fanów.

Oprócz naprawienia pozostałych błędów i ulepszenia złych zakończeń tytułu, łatka nr 7 będzie tak obszerna, że ​​gracze będą mogli uzyskać do niej dostęp najpierw poprzez zamkniętą wersję beta. Choć nie wiemy jeszcze na ten temat zbyt wiele, Larian ujawnia, że ​​więcej informacji pojawi się „w nadchodzących tygodniach”.

Z Wrota Baldura 3 zgarnęła niedawno mnóstwo nagród na gali BAFTA Games Awards, nic dziwnego, że fani desperacko pragną więcej. Na szczęście dla nich Larian chętnie to zapewni.