Klasyczne gry Pokémon właśnie nieoczekiwanie powróciły

Cóż za czas na życie: gorączka Fallouta ogarnęła zarówno weteranów, jak i nowych fanów, a klasyczne Pokémony powracają w wielkim stylu. Lepiej być nie może.

Żadnego braku szacunku dla współczesnych gier Pokémon – całkiem je lubię pomimo wszystkich ich wad. Ale klasyczny Pokémon jest tam, gdzie jest. Te stare gry mają w sobie coś, czego brakuje nowszym.

Wyobraź sobie zatem, jak bardzo się cieszymy, że te upojne dni powracają w tak wielkim i nieoczekiwanym stylu.

Co bardziej nieoczekiwane, źródłem tego powrotu jest firma Apple, która może podziękować za umożliwienie tego powrotu.

Odkąd Apple złagodziło swoje zasady dotyczące emulatorów, pojawiła się szansa na emulatory, które pomogą nam wszystkim przeżyć nostalgię na naszych urządzeniach.

Dzięki pracy programisty Rileya Testuta mamy teraz emulator, który umożliwi dostęp do niektórych starszych tytułów Nintendo.

Delta, niegdyś odrzucona aplikacja emulująca, jest teraz dostępna do pobrania, dzięki czemu możesz trenować, aby zostać Mistrzem Pokémon swoich marzeń.

„Gratuluję, że w końcu dotarłeś tam, gdzie jest twoje miejsce” – napisał jeden z graczy. Eksperci od gier retro, firma Retro Dodo, po prostu udostępniła gif przedstawiający owację na stojąco, co odzwierciedla większość pochwał kierowanych pod adresem aplikacji Delta.

Aplikację można pobrać bezpłatnie, pod warunkiem, że nie mieszkasz w UE; w takim przypadku zostanie naliczona opłata w wysokości 1,50 EUR, as zarysowane na Twitterze przez AltStore.io. Biorąc pod uwagę, co możemy zyskać dzięki tej opłacie, wydaje się, że cena jest niewielka.

Gracze Nintendo potrzebują teraz tej wygranej bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, po zamknięciu starych usług Nintendo Online, co spowodowało usunięcie Pokémonów, które gracze mieli od lat. Straciliśmy tak wiele, najwyższy czas coś odzyskać.

Nie wiadomo, jak długo aplikacja Delta przetrwa, biorąc pod uwagę ogromną niechęć Nintendo do emulatorów. Choć byłoby miło, gdyby przeleciał poza zasięgiem radaru, Nintendo nie zawraca sobie tym głowy.

Mimo to na razie mamy dostęp do klasycznych Pokémonów; będziemy delektować się każdą sekundą, jaką mamy.