Gracz Skyrim znajduje szczęśliwe alternatywne zakończenie dla Paarthurnaxa, bez konieczności stosowania modów

Bez względu na markę RPG, Bethesda wie, jak stworzyć niezapomnianych NPC na dobre i na złe, a The Elder Scrolls nie jest wyjątkiem.

Każdy fan The Elder Scrolls ma tego jednego NPC, którego zapamięta na zawsze, mimo że niczego nie pragnąłby bardziej niż kopnięcia go z krawędzi klifu niczym Adoring Fan z ukochanego klasyka z 2008 roku, The Elder Scrolls IV: Oblivion.

Gdy The Elder Scrolls V: Skyrim ukazała się w 2011 roku na PC, PlayStation 3 i Xbox 360. Skyrima stała się wówczas największą grą RPG Bethesdy z jeszcze większą mapą Tamriel do eksploracji niż jej poprzedniczka, z niezliczonymi zadaniami i lochami do odkrycia, ciekawymi postaciami i wieloma innymi atrakcjami. Do dziś gracze wciąż odkrywają nowe sekrety Skyrim, ponad dziesięć lat od jego pierwszej premiery.

Jedną z najbardziej zapadających w pamięć postaci NPC w Skyrim jest postać o legendarnych proporcjach – wielki smok znany jako Paarthurnax, przywódca Siwobrodych, który służył jako porucznik Alduina podczas Wielkiej Wojny Smoków. Zanim przejdziemy dalej, zaraz wkroczymy w to terytorium dla The Elder Scrolls V: Skyrimwięc zostałeś ostrzeżony.

Pod koniec historii gracze stają przed wyborem: zabić Paarthurnaxa za jego zbrodnie lub pozwolić mu żyć. Irytujące jest to, że pozwolenie mu żyć nie kończy zadania, co sugeruje, że jedynym sposobem na jego ukończenie jest zabicie smoka. Co, wiesz, nie jest zbyt wielkim wyborem.

Na szczęście w pewnym sensie Skyrima wentylator tzw Celtycki Smok0 znalazł sposób na przetrwanie Paarthurnaxa, oferując alternatywne zakończenie, a ty nawet nie potrzebujesz modów, jak wyjaśniono na stronie Fandomu The Elder Scrolls. Lista rzeczy do zrobienia jest dość długa, a ogólna zasada jest taka, że ​​przed wprowadzeniem ciągu poleceń konsoli musisz porozmawiać z określonymi osobami w bardzo określonej kolejności. To sporo pracy i nie jest najbardziej ekscytującym rozwiązaniem, ale jeśli chcesz spróbować, kroki opisano w linku powyżej.