Deweloper Palworld bez cienia ironii oskarża nową grę o ich oszukanie

Palworld twórca wierzy, że nadchodzące lata przyniosą nieskończoną liczbę gier próbujących skopiować Palworld sukces, co brzmi dość znajomo…

Palworld to oczywiście gra w stylu Pokemon, polegająca na łapaniu stworzeń i walce z nimi, która kilka miesięcy temu szturmem zdobyła graczy na PC i Xbox.

Założenie jest dość proste, łapiesz szeroką gamę kolorowych stworzeń, wręczasz im dziwnie realistyczną ludzką broń palną i siejesz spustoszenie na świecie podczas eksploracji i tworzenia bazy.

Możesz nawet schwytać zwykłych ludzi i umieścić ich w swojej bazie, tak jakby gra nie mogła być dziwniejsza.

Niestety, od czasu premiery gra stale traci na popularności, tracąc tytuł najczęściej granej gry na Steamie na rzecz równie fantastycznej gry Helldivers 2która jest obecnie najpopularniejszą grą na platformie.

Niedawno jednak dyrektor generalny PocketPair, Takuro Mizobe, na Twitterze wspomniał o nowych grach, które pojawią się w jego ramach Palworld ślady i przewiduje, że będzie ich mnóstwo Palworld klony w nadchodzących latach.

Dyrektor generalny udostępnił zdjęcie jednego z tych klonów o nazwie Auroria, które zostało opracowane przez Tencent i dodany „Gry hodowlane potworów (lub dziewcząt) o jakości Genshin Impact” prawdopodobnie będą w przyszłym roku ogromnym gatunkiem gier.

Pomijając dziwne sformułowania, dyrektor generalny prawdopodobnie ma rację, biorąc pod uwagę całe zamieszanie Palworld generowane w momencie premiery, a w miarę wydawania coraz większej liczby aktualizacji gry, w tym długo oczekiwanego trybu PvP, jej popularność może ponownie wzrosnąć.

Palworld jest obecnie dostępna na PC za pośrednictwem Steam, a także jest dostępna bezpłatnie na Xbox Series X/S w ramach Xbox Game Pass.