Big City Dreams po cichu przecenione, jeśli masz ochotę na więcej Night City

Nie wiem jak Wy, ale ja po skończeniu Cyberpunk 2077, Byłem załamany, opuszczając beznadziejny, ale odurzający świat Night City.

Cyberpunk 2077: Sny wielkiego miasta to nagrodzona nagrodą Hugo powieść graficzna pisarza Bartosza Sztybora z ilustracjami Filipe Andrade i Alessio Fioriniello, wydana przez Dark Horse Books.

Zainspirowany przez Cyberpunka 2077 i dziełem CD Projekt Red, opowiada historię dwóch padlinożerców z Night City – Tashy i Mirka, którzy kradną cyberware. O ile Tasza jest dzika i nieprzewidywalna, o tyle Mirek jest bardziej opanowany i marzy o lepszym życiu.

Gdy para zaczyna gonić za swoimi marzeniami, ich cele coraz bardziej się od siebie oddalają, a gdy Mirek wpadnie na nieoczekiwany taniec mózgów, może w końcu odnajdzie szczęście, którego szukał.

„Jestem szczęśliwy Marzenia dużego miasta została doceniona, bo w swej istocie jest to opowieść o science-fiction, fantasy, o wszelkiego rodzaju eskapizmach, o potrzebie, ale i ryzyku marzeń” powiedział pisarz Sztybor po zdobyciu nagrody Hugo. „Podjąłem ryzyko, marzyłem i jestem szczęśliwy”.

Od czasu publikacji w 2022 r. Cyberpunk 2077: Sny wielkiego miasta zebrała entuzjastyczne recenzje, a jeśli jeszcze po nią nie sięgnąłeś, masz szczęście.

Amazon USA po cichu obniżył cenę powieści graficznej do rozsądnych 18,20 dolarów. Dla naszych czytelników w Wielkiej Brytanii, możesz chwyć kopię za 16,93 GBP.

Zatem ci, którzy desperacko chcą zobaczyć więcej dzikiego i brutalnego świata Night City, powinni zapoznać się z tą wielokrotnie nagradzaną powieścią graficzną.