Baldur’s Gate 4 po cichu dokuczano, ale może nie być tym, czego się spodziewaliście

Wrota Baldura 3 był i nadal jest kolosalnym sukcesem.

W rzeczywistości mieliśmy okazję dogonić twórców gry i zaprezentować się zarówno na czerwonym dywanie, jak i w towarzystwie Wrota Baldura 3pięć zwycięstw.

„Naszym celem było uczynienie filmu tak wielkim, jak to tylko możliwe” – powiedział mi Neil Newbon, znany z głównej roli Astariona. „Kiedy zacząłem grać we wczesnym dostępie, pomyślałem, że to będzie świetna gra, żeby zrozumieć mechanikę. Potem poznałem wszystkich w Larian i po prostu pomyślałem: „To będzie fenomenalna gra”.

„Nie sądzę jednak, żeby ktokolwiek z nas przewidywał, że przy takim sukcesie wszystko pójdzie tak dobrze. To było naprawdę wow” – kontynuował.

Biorąc pod uwagę sukces gry, nic dziwnego, że fani już się zastanawiają, czy Wrota Baldura 4 może być w trakcie prac.

Przecież nikt nie chce widzieć powtórki 25 lat, na które musieliśmy czekać Wrota Baldura 2 I 3.

Wiemy na pewno, że Larian Studios nie będzie tworzyć czwartej części, ale wygląda na to, że jest ona planowana.

Według doniesień Hasbro, właściciel Wizards of the Coast i Dungeons and Dragons, rozgląda się za franczyzą, rozmawiając z różnymi studiami.

Starszy wiceprezes ds. strategii cyfrowej i licencjonowania w firmach Hasbro i Wizards of the Coast, Eugene Evans, przedstawił pewien wgląd w proces w nowym wywiad z graczem komputerowym.

„Rozmawiamy teraz z wieloma partnerami i zwraca się do nas wielu partnerów, którzy podejmują wyzwanie: jak będzie wyglądać przyszłość serii Baldur’s Gate?” powiedział Evans.

„Zamierzamy nie spieszyć się i znaleźć odpowiedniego partnera, właściwe podejście i właściwy produkt, który mógłby reprezentować przyszłość Baldur’s Gate”.

Miejmy nadzieję, że nie zajmą one zbyt dużo czasu. Nadany, Wrota Baldura 3 oferuje mnóstwo możliwości powtarzania gry, abyśmy byli zajęci, ale mimo to powtórzę jeszcze raz: nie każ nam czekać kolejnych 25 lat.