Zwiastun ponownego uruchomienia Tomb Raider Unreal Engine 5 przedstawia przeprojektowaną Larę Croft

Aby uczcić urodziny Lary Croft przypadające 14 lutego, Crystal Dynamics po raz pierwszy spojrzało na przeprojektowanego archeologa, gotowego do Tomb Raider aby powrócić jeszcze w tym roku.

Minęło prawie sześć lat od premiery Crystal Dynamics Cień Tomb Raidera, ostatnia część w Tomb Raider restart trylogii. Biorąc pod uwagę, że seria odniosła ogromny sukces, nic dziwnego, że oczekuje się, że powróci jeszcze w tym roku z nową grą.

Chociaż nie otrzymaliśmy jeszcze oficjalnego ogłoszenia, zamiast tego po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć przeprojektowaną Larę Croft dzięki obrazowi przesłanemu do nowego Tomb Raider strona internetowa. Zdjęcie przedstawia słynną archeolog/poszukiwaczkę przygód ubraną w klasyczny niebieski podkoszulek i brązowe spodenki, a także dzierżącą dwa pistolety.

Jeśli chodzi o jej twarz, wygląda na to, że Crystal Dynamics wzięło za podstawę zrestartowaną Larę i wprowadziło kilka zmian. Opisana jako „zjednoczona” Lara Croft, możemy założyć, że jest to model, który zostanie wykorzystany w nadchodzącej grze.

W 2022 roku ogłoszono nową grę wraz z informacją, że będzie ona rozwijana w silniku Unreal Engine 5. Od tego czasu nie otrzymaliśmy jeszcze żadnych dodatkowych informacji, ale mogliśmy otrzymać podpowiedź wraz z odsłonięciem zupełnie nowej strony internetowej. Witryna prosi fanów o dołączenie do „Society of Raiders”, co może nawiązywać do plotki mówiącej, że w nowym tytule Lara może wcielić się w rolę mentorki młodej grupy poszukiwaczy przygód.

Ta wiadomość przychodzi później Zremasterowany Tomb Raider I-III wydany w tym tygodniu i doczekał się aktualizacji kultowych platformówek na PS1. Biorąc pod uwagę, że trylogia ma obecnie korzystny wynik 78 użytkowników Playstation 5 w serwisie Metacritic, radzi sobie całkiem nieźle, co pokazuje, że fani wciąż nie mogą się doczekać kolejnej części. Tomb Raider ponowne uruchomienie.