Zwiastun kontynuacji Cyberpunka 2077 to dla nas, fanów, świetna wiadomość

Pomimo fatalnego startu, Cyberpunka 2077 stała się jedną z najzabawniejszych i wciągających gier RPG ostatnich lat, chyba że utkniesz w wersjach na PlayStation 4 i Xbox One, niestety.

Było to oczywiste od chwili premiery Cyberpunka 2077 był zbyt ambitnym projektem jak na konsole ostatniej generacji, pomimo tego, w co wielu wierzyło. Jednak po wielu poprawkach i aktualizacjach zawartości gra RPG science-fiction studia CD Projekt RED ostatecznie stała się grą, jaką obiecała. Cóż, przynajmniej dla graczy na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Następnie w 2023 r. Cyberpunka 2077 wreszcie doczekał się długo oczekiwanego i docenionego przez krytyków rozszerzenia, Widmowa wolność w którym wystąpił ponury Idris Elba w roli Solomona Reeda. Oznacza to, że wraz z nieskończenie czarującym Keanu Reevesem, Cyberpunk 2077: Widmowa Wolność ma podwójną charyzmę.

W naszej recenzji pt Cyberpunk 2077: Widmowa Wolność, powiedzieliśmy: „Napełnia mnie radość, że mogę poinformować, że jest to niezwykle ambitny dodatek, który strzela wszystkimi cylindrami i zapewnia niezrównane wrażenia. CD Projekt RED odchodzi od Cyberpunka 2077 w najlepszy możliwy sposób, wykorzystując ogromny potencjał gry i dając ostatnią, niezapomnianą przygodę.”

W październiku 2022 r. kontynuacja Cyberpunka 2077 ogłoszono, że otrzymał kryptonim „Projekt Orion”. W momencie ogłoszenia nie ujawniono żadnych szczegółów fabuły ani rozgrywki kontynuacji, poza tym, że plany były w toku.

„Nasze plany są z pewnością ambitne i wymagają ogromu pracy, poświęcenia i dalszego rozwoju” – powiedział Piotr Nielubowicz, ówczesny wiceprezes i dyrektor finansowy CD Projekt. „Dlatego tworzymy w Bostonie nowy zespół, który wraz z rozwijającym się zespołem z Vancouver utworzy nasze nowe studio – CD Projekt RED North America. W rezultacie będziemy mogli w pełni wykorzystać pulę talentów w Ameryce Północnej”.

CD Projekt RED ogłosił właśnie, że trwają prace nad kontynuacją i tworzy się utalentowany zespół programistów. „CD Projekt RED ogłosił kilka ważnych osób w zespole pracującym nad Projektem Orion – oczekiwaną kontynuacją Cyberpunka 2077 na którego czele stoi CD Projekt RED North America z siedzibą w USA i Kanadzie”, Czytać najnowsze oświadczenie.

„Projekt Orion jest obecnie na wczesnym etapie rozwoju, w który zaangażowani byli już weterani studia Cyberpunka 2077 i jego thriller szpiegowski Widmowa wolność ekspansji stojącej na czele projektu, w skład której wchodzą Gabriel Amatangelo (dyrektor gry), Paweł Sasko (zastępca reżysera gry), Igor Sarzyński (dyrektor kreatywny), Andrzej Stopa (dyrektor filmowy), Kacper Niepokólczycki (dyrektor artystyczny ds. środowiska), Sarah Grümmer (pełniący obowiązki głównego projektanta zadań) ) i Kacper Kościeński (Dyrektor ds. Inżynierii). Ta grupa jest teraz częścią większego zespołu mającego siedzibę w nowo utworzonym studiu CDPR w Bostonie w stanie Massachusetts”.

Zapytacie, nad czym wcześniej pracował ten utalentowany zespół programistów? Producent wykonawczy Dan Hernberg pracował już wcześniej nad filmem Diablo IIIreżyser gry Ryan Barnard przy serii Hitman firmy IO Interactive, dyrektor techniczny Alan Villani przy serii Mortal Kombat, Anna Megill Kontrolai wreszcie pisarz Alexander Freed, nad którym pracował Gwiezdne Wojny: Stara Republika.

CD Projekt RED powiedział również, że nadal poszukuje nowych pracowników do pracy nad Cyberpunka 2077 dalszy ciąg. Pytanie brzmi: kiedy ukaże się kontynuacja? Na ten moment nie została ogłoszona żadna data premiery. Biorąc to pod uwagę, warto pamiętać, że CD Projekt RED często spędza więcej czasu na tworzeniu swoich gier niż inne, więc Cyberpunka 2077 kontynuacja może pojawić się za kilka lat i nawet na konsolach nowej generacji.

Jak na razie, Cyberpunk 2077: Widmowa Wolność ukaże się na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S.