Złodzieje Pokémonów przyłapani na kamerze podczas próby kradzieży 35 000 kart

Kiedy firma Pokémon Company wymyśliła slogan „Muszę złapać je wszystkie”, nie miała na myśli „ukradnij je wszystkie”, po tym jak ci lepcy złodzieje ukradli 35 000 kart Pokémon.

The Karta kolekcjonerska Pokémonów gra jest jednym z ulubionych hobby miłośników Pokémon i walki karcianej na całym świecie, w każdym wieku. Jest to także bardzo lukratywny biznes, w którym najcenniejsze karty są warte setki tysięcy, a w przypadku gwiazdy mediów społecznościowych Logana Paula, który również spotkał się z oskarżeniami o sfałszowanie oszustwa związanego z kartami w celu uzyskania treści.

Niestety, ponieważ kolekcjonowanie kart Pokémon jest tak dochodowe, fani stali się celem chciwych złodziei, takich jak ten kolekcjoner, który zalał się łzami po kradzieży ich kolekcji o wartości 200 000 dolarów. Niestety, złodzieje po raz kolejny wkroczyli do akcji.

Jak zgłoszone przez Kotaku, złodzieje ukradli 35 000 kart ze sklepu Tofu’s Trading w San Jose w Stanach Zjednoczonych. Złodzieje zostali przyłapani na gorącym uczynku przez kamery CCTV o godzinie 2 w nocy 24 stycznia 2024 r. Właściciel sklepu udostępnił w poście na Instagramie materiał filmowy z trwającego napadu i w humorystyczny sposób dodał efekt dźwiękowy ostrzegawczy Metal Gear Solid, gdy złodziej zdał sobie z tego sprawę funkcjonariusze policji weszli do lokalu, chodząc tam i z powrotem na rękach i kolanach.

Niestety, pomimo przybycia na teren obiektu kamer i obecności funkcjonariuszy policji, przestępcy nadal pozostają na wolności, czemu nie sprzyjał fakt, że w sklepie były wówczas niesprawne czujniki ruchu. Twierdzono, że skradziono ponad 35 000 kart Pokémon, a także pakiety wzmacniające Magic: The Gathering i kasę fiskalną.

Miejmy nadzieję, że przestępcy zostaną wkrótce złapani, a właściciel sklepu odzyska skradzione przedmioty lub przynajmniej będzie objęty ubezpieczeniem.