Zapowiedziano bezpłatne pobieranie gier RPG na konsolę Xbox w lutym, subskrypcja nie jest wymagana

Fani Xbox w końcu mają szansę po raz pierwszy w historii zagrać w wysoko ocenianą grę RPG i to za darmo.

Gra jest Final Fantasy XIVgra MMO, która wcześniej była dostępna wyłącznie na komputerach PC, zanim została przeniesiona na PlayStation 5. W nadchodzących miesiącach trafi na konsole Xbox Series X/S, ale nie wcześniej niż wystartuje otwarta wersja beta, aby przetestować, jak działa na platformie Microsoftu platformy.

Square Enix potwierdziło, że otwarta beta rozpocznie się 21 lutego i będzie zawierać „tę samą zawartość, funkcje i ograniczenia, co bezpłatna wersja próbna” gry, z wyjątkiem zawartości, którą można kupić.

Potwierdzono również, że po wydaniu pełnej wersji gry gracze będą musieli posiadać ważne członkostwo w usłudze Xbox Game Pass, aby móc w nią grać. To dziwne posunięcie, zwłaszcza że wersja gry na PlayStation nie wymaga do działania PlayStation Plus. Niemniej jednak sama gra będzie dostępna w modelu free-to-play, więc jeśli posiadasz już członkostwo w usłudze Xbox Game Pass, warto sprawdzić to samemu.

Z innych wieści fani wciąż czekają na wieści dotyczące wersji Xbox Final Fantasy XVI. Gra jest obecnie dostępna wyłącznie na PlayStation 5, ale wkrótce ukaże się na PC, a następnie skupi się na porcie Xbox.

Druga część Final Fantasy VII przerobić, Odrodzenie Final Fantasy VII, również pojawia się na horyzoncie i zostanie zaprezentowany bardziej szczegółowo podczas transmisji na żywo ze stanu gry dzisiejszego wieczoru. The Final Fantasy VII remake jest również dostępny wyłącznie na PlayStation 5 i został przeniesiony na komputery PC, choć nie wiadomo, czy trafi na platformy Xbox.

Nie przegap swojej szansy na grę Final Fantasy XIV już wcześniej, poprzez darmową otwartą wersję beta, która rozpocznie się 21 lutego.