Xbox właśnie potwierdził długo oczekiwaną aktualizację w najbardziej absurdalny sposób

Xbox robi ostatnio wiele niezwykłych rzeczy, przynajmniej w opinii wielu jego fanów. Uważamy jednak, że to najnowsze potwierdzenie jest najdziwniejszym i prawdopodobnie najbardziej absurdalnym sposobem, w jaki Xbox potwierdził długo oczekiwaną aktualizację.

Wydaje się, że każdego dnia pojawia się nowy dyskurs, w który można się wciągnąć; najpierw była to porażka firm zewnętrznych Xbox, a teraz istnieje obawa, że ​​konsole nowej generacji pojawią się zbyt wcześnie. Niezależnie od tego, gdzie w spektrum tych debat się znajdujesz, wszyscy możemy się zgodzić, że Xbox znajdował się w epicentrum większości niepokojów w społeczności graczy.

A teraz ponownie znalazł się w czołówce wiadomości, gdy Phil Spencer potwierdził aktualizację nie za pośrednictwem oficjalnych kanałów, ale za pośrednictwem aplikacji do czatowania Xbox. Zgadza się, Spencer zdecydował, że rozmowa tekstowa będzie sposobem na ogłoszenie możliwości gry w Xcloud w zakupionych grach.

„Porzucanie tak ważnych wiadomości na czacie aplikacji Xbox jest szalone (w pewnym sensie dobry sposób)” skomentował Redditor Halil-Heyman. Inny powiedział: „Marketing MS (Microsoft) jest całkiem zły. Należało o tym wspomnieć na przykład w aktualizacji biznesowej.”

To dziwne posunięcie, damy to Xboxowi. Nie jest to jednak utwór, który spotkał się z dużą krytyką. Pomimo obaw, że serwery Xcloud są już „w pełni obciążone”, ta wiadomość jest „ogromna”, jeśli jest prawdziwa. Korzystanie z Xcloud w przypadku kupowanych gier może oznaczać, że gracze nie stracą swoich bibliotek cyfrowych – jest to obawa, z którą wielu z nas boryka się teraz, gdy gry fizyczne są wycofywane.

Ta „legalnie niesamowita” aktualizacja wprawiła wielu graczy w „jednoironiczny entuzjazm”, choć może to mieć bardziej związek z dziwnym wyborem ogłoszenia niż z samą zawartością. Tak czy inaczej, przyszłość gry w chmurze rysuje się w jasnych barwach dla fanów Xbox; niezaprzeczalne zwycięstwo po tak trudnych kilku tygodniach.

Więcej szczegółów niewątpliwie poznamy, gdy Xbox będzie gotowy do oficjalnego ogłoszenia gier w Xcloud, ale na razie możemy spać spokojnie, wiedząc, że Phil Spencer dał nam mocne wskazówki Jest nadchodzący.