Xbox w końcu potwierdza 4 ekskluzywne tytuły, które pojawią się na PlayStation 5

Szef Xbox, Phil Spencer, w końcu przekazał fanom aktualne informacje po długim tygodniu spekulacji i wygląda na to, że doniesienia o opuszczeniu konsol Xbox na dobre są mocno przesadzone.

Możesz być nieco zawiedziony, gdy dowiesz się, że po tygodniu oczekiwania Spencer tak naprawdę nie powie Który Ekskluzywne tytuły Xbox trafią na PlayStation 5. Potwierdził jednak, że obecnie w planach jest wypuszczenie łącznie czterech gier na konkurencyjne konsole.

Zanim przejdziemy dalej, Spencer natychmiast wykluczył tę hipotezę Pole Gwiazd i nadchodzące Indiana Jones. Nie oznacza to, że te gry nigdy nie pojawią się na PlayStation 5, ale wydaje się, że obecnie nie jest to planowane.

Na to wskazują najczęstsze plotki Morze złodziei I Pośpiech Hi-Fi to dwie z czterech gier, ale Spencer wyjaśnił, że te gry zostaną ujawnione dla nowych platform na warunkach deweloperów.

„Podjęliśmy decyzję, że przeniesiemy cztery gry na inne konsole, tylko cztery gry, bez zmiany naszej podstawowej strategii na wyłączność” – wyjaśnił Spencer. „Przyjrzeliśmy się grom, które mają ponad rok, więc są już na Xbox i PC od jakiegoś czasu. Kilka z nich to gry kierowane przez społeczność. Uważamy, że ważne jest, aby te gry oparte na usługach, za którymi stoją społeczności, aby mogli mieć pewność, że będą istnieć w przyszłości, więc tworzenie gier kierowanych przez społeczność, które trafią na inne platformy i umożliwią nam dalsze inwestowanie w nie. Uważamy, że to świetne rozwiązanie dla biznesu i świetne dla społeczności, z którymi można grać więcej graczy.”