Xbox Series X Slim po cichu potwierdzony

Następstwem oficjalnego podcastu Xbox zawsze było pole minowe. W końcu Xbox miał trudności ze znalezieniem równowagi po tym, jak w zeszłym tygodniu zaczęły na dobre krążyć plotki od osób trzecich.

Pomimo tego, że mamy teraz do czynienia z twardymi faktami, a nie z szaleńczymi plotkami, nadal istnieje wiele niechęci do Microsoftu w związku z jego planami dotyczącymi przyszłości Xbox. Konsole nowej generacji od Microsoftu już budziły kontrowersje zanim Jednak teraz, gdy potwierdzono, że kilka ekskluzywnych tytułów trafi na PlayStation, kontrowersje trwają nadal.

To, co mogłeś przeoczyć, próbując uniknąć lawiny irytacji i krytyki, to ciche potwierdzenie, że trwają prace nad Xbox Series X Slim. Przypominający lodówkę kształt konsoli Xbox X był od dawna krytykowany, zwłaszcza w porównaniu z PS5, a porównanie można rozpocząć od nowa, jeśli cieńszy Xbox nie będzie w połowie tak atrakcyjny.

Prezes Xbox, Sarah Bond, powiedziała: „Wyjdzie kilka ekscytujących rzeczy na temat sprzętu, którymi będziemy się dzielić w te święta, a także inwestujemy w plan działania nowej generacji”. Wiemy, że to niewiele zdradza, ale wyciek ujawnił plany zmian dla Xbox S, a także szczegóły Xbox X slim. Dodając dwa do dwóch, nie jest trudno wymyślić cztery.

Co więcej, istnieją również dowody sugerujące, że kontroler Xbox zostanie poddany kosmetycznym zmianom, tak aby bardziej przypominał wyglądem PS5 DualSense. Chociaż DualSense jest idealny dla mniejszych dłoni, takich jak moja, nie chciałbym, aby masywna konstrukcja kontrolera Xbox została utracona.Niestety, czy nam się to podoba, czy nie, zmiany nadchodzą. „Ważne skoki pokoleniowe” pomogą konsolom nowej generacji Microsoftu wyróżnić się z tłumu, jak obiecuje się, a to może wyjść tylko na lepsze.

Ale czy naprawdę jesteśmy gotowi, aby tak szybko rozmawiać o nowej generacji, skoro konsole obecnej generacji wciąż sprawiają wrażenie, jakby były w powijakach? Nie wydaje nam się, ale teraz mamy niewiele do powiedzenia, tryby się obracają i przyszłość nadejdzie szybciej, niż byśmy tego chcieli.