Xbox przechodzi na stronę trzecią i odchodzi od sprzętu, mówi informator

W moim poniedziałkowym porannym przeglądzie mediów społecznościowych dominowały dwie rzeczy, ogłoszenie Taylor Swift Departament Torturowanego Poety oraz reakcja na ujawnioną nadchodzącą strategię Xbox. Ja jednak zdecydowałam się zwrócić uwagę na to pierwsze (nie tylko ja uważam, że okładka daje radę Folklor energii, prawda?), czas zmierzyć się z kakofonią hałasu wokół ostatniej wpadki Xboxa.

Jestem pewien, że widziałeś, uważa się, że Xbox wkrótce ogłosi nową strategię, która spowoduje, że wiele z ich własnych ekskluzywnych gier zostanie wydanych w późniejszym terminie na platformach takich jak PlayStation 5. Już krążyły plotki, że tytuły typu Pośpiech Hi-Fi I Morze złodziei miał natychmiastowe ogłoszenie portów. Słowo jest takie Pole Gwiazd ukaże się na PlayStation 5 wraz z premierą gry Rozbita przestrzeń ekspansja na konsolę Xbox jeszcze w tym roku, podobnie jak nadchodząca Indiana Jones i Wielki Krąg. Długoletni fani Xbox zareagowali mocno na potencjalną zmianę pozycji na wydawcę w pełni wieloplatformowego, wyrażając się od czystego oburzenia po całkowite zaskoczenie.

Zanim przejdziemy dalej, powinienem dodać, że chociaż ta strategia jest obecnie mocno przeciekana przez wiele źródeł, nadal powinniśmy podchodzić do wszystkiego z lekką szczyptą soli, dopóki nie otrzymamy oficjalnego potwierdzenia od Microsoftu. Stałym tematem tych twierdzeń jest to, że Xbox zmierza w stronę podejścia innych firm/wieloplatformowego, z mniejszym naciskiem na sprzęt. Przemawiając w Radzie Graczy, informator TimDog przedstawił kilka informacji roszczenia wyjaśniające o wycieku.

Wyjaśnił, że sprzedaż sprzętu podobno nie spełniła oczekiwań, mimo że Xbox oferował ostatnio tanią konsolę Xbox Series S i kilka doskonałych ofert na Series X. Następnie dodał, że popyt na konsolę Xbox One jest większy i ogólnie rzecz biorąc, firma odnotowuje spadek sprzedaży sprzętu z roku na rok.

Przechodząc do Game Pass, TimDog zażartował, że Call of Duty może nie pojawić się na platformie. Mówiono, że usługa jest niezrównoważona ze względu na niewystarczający udział w rynku, aby zrównoważyć koszty. Szczęśliwą wiadomością jest to, że TimDog powiedział, że firma planuje zabójczą prezentację zawierającą mnóstwo gier, ale oczekuje się, że zostaną one ogłoszone z gwiazdką przejścia na wiele platform.

TimDog dodał również, że podejrzewa, że ​​Xbox będzie skłaniał się ku przejściu na technologię całkowicie cyfrową we współpracy z menedżerami społeczności AI, chociaż wyglądało to bardziej na spekulację. Według doniesień wyciek strategii nastąpił przez rozwścieczonego pracownika, który chciał, aby Microsoft zobaczył publiczne oburzenie. Cóż, z pewnością można odnieść wrażenie, że to się dzieje.

Można w pewnym stopniu zrozumieć tok myślenia. Zeszłoroczna wystawa Xbox Showcase była prawdopodobnie jednym, jeśli nie najmocniejszym wydarzeniem roku, podczas którego zaprezentowano kilka niesamowitych odkryć, a mimo to firmie wciąż nie udało się zmienić konsol tak szybko, jak by tego chciała. Biorąc to pod uwagę, strategia ta stwarza ryzyko, że konsole Xbox staną się częściowo przestarzałe. Chociaż wyobrażam sobie, że gry studia należące do Xbox będą miały krótki okres wyłączności na konsolę Xbox, czy to wystarczy, aby przyszli potencjalni właściciele konsoli wybrali Xbox zamiast PlayStation? To chaotyczny temat debaty – i obawiam się, że będzie on dyktował nadchodzące miesiące.