Xbox ogłasza ważne ogłoszenie jako ekskluzywny zestaw na PS5 i Switch

Nadchodzące dni będą wielkim tygodniem nie tylko dla marki Xbox, ale także dla całej branży gier wideo, ponieważ na PlayStation 5 i Nintendo Switch pojawi się kilka ważnych ekskluzywnych gier.

W przeszłości Microsoft nie ukrywał, że chce uruchomić usługę Xbox Game Pass na większej liczbie platform niż tylko PC, Xbox i urządzenia mobilne. W 2020 roku szef Xbox, Phil Spencer, przedstawił swoje pragnienie wprowadzenia usługi subskrypcji na PlayStation i Nintendo. Kilka tygodni temu byłoby to nie do pomyślenia, ale biorąc pod uwagę najnowsze plotki, scenariusz ten wydaje się bardziej prawdopodobny niż kiedykolwiek.

Spekuluje się również, że tytuły ekskluzywne dla konsoli Xbox trafią na PlayStation 5 i Nintendo Switch i wygląda na to, że część z tych tytułów będzie wydana przez Bethesdę. Jak zgłoszone przez The Verge, takie jak Morze złodziei I Pośpiech Hi-Fi to najwyraźniej pierwsze tytuły, które dokonały skoku. Co więcej, nawet to sugeruje Pole Gwiazd i nadchodzące Indiana Jones i Wielki Krąg może pójść w ich ślady. Przypuszczam, że te dwa ostatnie zostaną wydane wyłącznie na PlayStation 5, ale mogę się mylić.

Z pewnością miałoby sens, gdyby tytuły Bethesdy były jednymi z pierwszych, które stały się wieloformatowe. W końcu Bethesda była wieloplatformowym wydawcą/programistą przez dziesięciolecia, zanim Microsoft kilka lat temu przejął swoją spółkę-matkę ZeniMax Media za 7,5 miliarda dolarów. Kolejna ekskluzywna konsola, o której wspomniano, że pojawi się na konkurencyjnych platformach, nie pochodzi od Bethesdy, ale zamiast tego Skrucha od Obsidian Entertainment, studia również należącego do Microsoftu.

Oczywiście wszystkie niepotwierdzone plotki powinniśmy traktować z przymrużeniem oka, dopóki nie zostanie udowodnione, że jest inaczej. Mając to na uwadze, miejmy nadzieję, że wszystko stanie się jasne w nadchodzący czwartek, kiedy Xbox ogłosi oczekiwane ważne ogłoszenie.