Xbox odwołuje nadchodzącą grę z powodu brutalnych zwolnień

W obliczu bardziej brutalnych zwolnień w branży gier, w których ostatnio wzięło udział 1900 pracowników Activision Blizzard i Xbox, ujawniono również, że nadchodząca gra survivalowa Blizzarda również została anulowana.

W tym tygodniu pojawiły się kolejne rozdzierające serce wieści o masowych zwolnieniach w branży gier wraz z ogłoszeniem, że pracownicy Activision Blizzard i Xbox były następne, które miały zostać dotknięte. W styczniu odnotowaliśmy już 5600 zwolnień już w połowie do osiągnięcia poziomu 10 000 zwolnień ogółem w 2023 r. i nie wykazuje oznak spowolnienia.

Ponieważ tysiące pracowników Activision Blizzard i Xbox stoi obecnie w obliczu bezrobocia, Xbox dolał jeszcze oliwy do ognia, ujawniając, że produkcja gry survivalowej Blizzarda bez tytułu również została wstrzymana.

Wiadomość tę ogłosił dyrektor ds. treści i studiów gier Microsoftu, Matt Booty, który twierdzi, że Microsoft „przeniesie część osób pracujących nad tą grą do jednego z kilku obiecujących nowych projektów, które Blizzard znajduje się na wczesnym etapie rozwoju”.

Gra o przetrwaniu, nazywana podobno Odyssey, nad którą pracuje się od ponad sześciu lat, i która, jak możesz sobie wyobrazić, ma złamane serca, wielu członków jej zespołu programistów zostało zwolnionych.

„Cały zespół przetrwania właśnie został zwolniony” napisał jeden deweloper. „Będę milczeć w radiu, dopóki się nie uporządkuję i nie poczuję emocji, zanim wymyślę, co będzie dalej. Bardzo podobała mi się praca nad tym projektem z moim zespołem. To była najlepsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiłem w mojej karierze. Żałuję tylko, że nikt tego nie zobaczy.

Ponieważ gra obiecuje nowy świat „inny od wszystkich stworzonych przez Blizzarda”, jej strata zostanie odnotowana, ponieważ wcześniej opublikowane grafiki koncepcyjne wskazywały na krainę fantasy, która dała fanom Opowieści z Narnii nastrój. Ponieważ jednak tysiące pracowników jest obecnie bez pracy, nasze myśli i modlitwy są z nimi oraz wszystkimi innymi osobami dotkniętymi masowymi zwolnieniami w 2024 r.