Xbox „oddany” dostarczaniu nam nowych gier Crash Bandicoot i Spyro

Osoba z wewnątrz zapewniła fanów Crash Bandicoot i Spyro, że Microsoft jest „poświęcony” przywróceniu obu marek po przejęciu Activision Blizzard.

To będzie pracowity dzień dla Microsoftu. Później nowa strategia Xbox zostanie przedstawiona podczas specjalnej edycji oficjalnego podcastu Xbox, którego gospodarzem będzie Phil Spencer. Dzieje się to kilka dni po tym, jak pojawił się wyciek sugerujący, że Xbox przestanie skupiać się na ekskluzywnych grach własnych na rzecz nowego modelu strony trzeciej. Spowodowałoby to wypuszczenie gier Xbox na platformy takie jak PlayStation 5 i Nintendo Switch. Uważa się, że Pośpiech Hi-Fi I Morze złodziei są pierwszymi w kolejce do przeniesienia na PS5, krążą plotki, że lubią je główni ekskluzywni gracze Pole Gwiazd mógł podążać. Cóż, potwierdzenie powinniśmy otrzymać jeszcze dzisiaj.

Wyciek nastąpił po masowych zwolnieniach w Microsoft, w wyniku których zwolniono 1900 pracowników. Kiedy zauważono, że Spyro i Zespół Crash Rumble Biuro dewelopera Toys For Bob zostało zamknięte, wiele osób zaczęło się martwić, że studio zostało zamknięte. Na szczęście tak nie jest. Toys For Bob pozostaje bardzo aktywny, ale teraz przeszedł całkowicie na odległość, zarówno dzięki znawcy Jezowi Cordenowi, jak i skupionemu na Crashu i Spyro YouTuberowi, Kanadyjczykowi Guyowi Eh (jako zgłoszone przez TheGamer), zapewniając fanów, że z tymi dwiema ukochanymi seriami wszystko jest w porządku.

Kanadyjczyk Guy Eh niedawno stworzył nowe wideo szczegółowo opisując zmiany w Toys For Bob, korzystając z anonimowego źródła wewnętrznego, które poinformowało go, że Microsoft „jest oddany Toys For Bob i ich własności intelektualnej”. Niestety poza tym nie mamy już zbyt wiele do zaoferowania. Fani niedawno podejrzewali, że prace nad kolejnym wpisem Spyro mogą nastąpić po tym, jak Toys For Bob udostępniło zdjęcie twórców zgromadzonych wokół rozmazanego fioletowego ekranu, ale nie jest to całkowicie przekonujący dowód.

Wszelkie plotki powinniśmy traktować z przymrużeniem oka, ale byłoby wręcz głupio, gdyby Microsoft odsuwał Crasha Bandicoota i Spyro The Dragon na bok. Jeśli prawdą jest, że chce postawić na podejście wieloplatformowe, Spyro i Crash są już tytanami tego właśnie modelu.