Wyłącznie na PlayStation szturmem przekroczyła szczytową liczbę graczy Starfield w historii na platformie Steam

Wyłącznie na PlayStation i PC, Helldivers 2przewyższył RPG Bethesdy Pole Gwiazd jednocześnie grających na platformie Steam i liczba ta wciąż rośnie.

Helldivers 2 to chaotyczna strzelanka dla wielu graczy, w której zadaniem graczy jest wyzwolenie galaktyki od potwornych owadów i bezlitosnych maszyn. Jest to gra dostępna wyłącznie na PlayStation 5 i PC i pomimo sporej liczby problemów w momencie premiery, związanych z liczbą graczy przekraczającą oczekiwania, została dobrze przyjęta w oczach fanów i krytyków, z których wielu jak dotąd kocha tę grę. W naszej recenzji wystawiliśmy jej ocenę 8/10, nazywając ją „absolutną rewelacją” i „trudnym do naśladowania” w przyszłych grach wieloosobowych.

Popularność gry stale rośnie do tego stopnia, że ​​szybko przekroczyła ona rekordową liczbę graczy jednocześnie grających na platformie Steam. Pole Gwiazd. Gra Bethesda RPG była pierwotnie przedstawiana jako nowa zabójcza aplikacja na konsolę Xbox i była jedną z pierwszych ekskluzywnych gier po przejęciu Bethesdy przez Xbox.

Najwyższa liczba graczy jednocześnie grających w historii Pole Gwiazd wynosi około 330 tys., natomiast Helldivers 2 szybko przekroczył ten próg, mając w chwili pisania tego tekstu ponad 333 000 graczy, a został wydany dopiero w zeszłym tygodniu. Oczekuje się, że liczba ta wzrośnie jeszcze bardziej, zwłaszcza w miarę dodawania do gry nowej zawartości i poprawek błędów.

Helldivers 2 to kolejna udana produkcja firmy Sony, obecnie dostępna na konsolach PlayStation 5 i komputerach PC za pośrednictwem platformy Steam.