Wyłącznie dla PlayStation, jej serwery zostały na zawsze wyłączone

Siedem lat po premierze jedna z gier dostępnych wyłącznie na PlayStation zostanie od dziś na dobre odłączona od serwerów.

Wydana w 2017 roku gra ekskluzywna na PlayStation 4 Sportowe Gran Turismo oficjalnie zamyka dziś swoje serwery internetowe. Gra wyścigowa studia Polyphony Digital to dwunasta gra z popularnej serii Wielka turystyka serii i siódmy tytuł z serii głównej. Wygląda jednak na to, że ten nie jest tak lubiany jak pozostałe, ponieważ Sony ogłosiło zamknięcie swoich serwerów.

Chociaż gra będzie obchodzić w październiku swoje siódme urodziny, wydaje się, że nie zajdzie tak daleko po tym, jak jej zamknięcie rozpoczęło się w grudniu. DLC zostało wycofane ze sklepu PlayStation i od dzisiaj nie można go już w ogóle kupić. Ponadto gracze nie będą mogli uzyskać dostępu do trybu online, ale nadal będą mogli grać w nią offline, ponieważ sama gra pozostanie na liście.

Dlaczego Sportowe Gran Turismo zostanie przełączony w tryb offline, Sony jeszcze tego nie potwierdziło. Możemy jednak założyć, że dzieje się tak dlatego, że gra nie radzi sobie tak dobrze, jak niektóre inne tytuły wydane w 2017 roku.

Można śmiało powiedzieć, że rok 2017 był niesamowitym rokiem dla gier z takimi tytułami jak Legenda Zelda: Oddech Dzikiego, Osoba 5NieR Automaty, Pusty Rycerz I Horyzont Zero Świtu uderzając w różne platformy.

Teraz, siedem lat później, jest jasne, które gry pozostały aktualne i niestety Sportowe Gran Turismo nie jest jednym z nich.

„31 stycznia 2024 r. o godzinie 06:00 UTC usługi sieciowe oprogramowania dostępnego wyłącznie na PlayStation 4”Sportowe Gran Turismo’ dobiegnie końca. Wcześniej, 1 grudnia 2023 r., zakończymy także dystrybucję możliwych do kupienia dodatków w PlayStation Store, których można używać w grze” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Sony.

„Po wygaśnięciu usługi nie będzie już możliwe korzystanie z usług sieciowych, takich jak społeczność, otwarte lobby i tryb sportowy, ani z funkcji/przedmiotów sieciowych, takich jak niestandardowe barwy. W części gry dostępne w trybie offline nadal będzie można grać , łącznie z zakupionymi Dodatkami. Chcielibyśmy podziękować licznym użytkownikom Sportowe Gran Turismo usługi online od jej pierwszego uruchomienia w 2017 r.”