Wyjaśniono: Jak ustalić, czy Helldivers 2 ma lokalny tryb wieloosobowy

Możliwość dołączenia do drużyny w salonie może już należeć do przeszłości, ale niektóre gry kontynuują tę tradycję w najnowszej generacji. Czy w Helldivers 2 można grać lokalnie, czy jest to gra wieloosobowa tylko online?

Czy w Helldivers 2 można grać w trybie współpracy na kanapie?

Jeśli masz nadzieję wyruszyć w podróż do wcześniejszych światów ze znajomym w domu, możesz zasmucić się informacją, że Helldivers 2 jest dostępny online tylko w trybie dla wielu graczy — co oznacza, że ​​nie możesz grać w tę grę w trybie współpracy na kanapie, chyba że zdarzy ci się to zrobić. mieć przenośny komputer, który poradzi sobie z grą. Może to być rozczarowujące dla tych, którzy grali w oryginał, ponieważ pozwalał dwóm graczom grać jednocześnie, ale prawdopodobnie istnieje wiele powodów, dla których kontynuacja jest dostępna wyłącznie w trybie online.

Pierwsze, co przychodzi mi na myśl, to zmiana perspektywy na perspektywę znad ramienia w porównaniu z oryginalnymi Helldiversami, w których widok na wszystko jest z góry na dół. Chociaż konsola PlayStation 5 jest potężna, renderowanie gry na podzielonym ekranie mogło okazać się nieco przesadzone, jeśli zależało im na tym, aby gra wyglądała tak ostro, jak w rzeczywistości. W takiej grze z chęcią przyjmę ograniczenie do 60 klatek na sekundę w porównaniu do 30 klatek na sekundę na podzielonym ekranie, zwłaszcza że wygląda na to, że tutaj sytuacja może szybko stać się gorączkowa.

W związku z krążącymi plotkami na temat ulepszonego modelu Pro konsoli PlayStation 5 istnieje szansa, że ​​do gry zostanie dodane coś w rodzaju trybu wieloosobowego na podzielonym ekranie, jeśli ten model sobie z tym poradzi, ale nie wstrzymałbym oddechu. Wygląda na to, że internetowa część gry będzie się rozwijać i przetrwać, zatem jeśli liczysz na nową strzelankę w trybie współpracy na kanapie, być może będziesz musiał poszukać innych sposobów, aby wypełnić tę pustkę.

Miej oczy szeroko otwarte na sekcję Helldivers 2 poniżej, aby dowiedzieć się więcej o grze i dowiedzieć się, jakie inne niespodzianki na Ciebie czekają, lub po prostu dowiedzieć się, czy gra jest dostępna na PlayStation+ jeśli chcesz to wypróbować.