Wygląda na to, że GTA 6 przywróci kontrowersyjną funkcję franczyzową

Wraz z plotkami o tym, czego fani mogą się spodziewać w nadchodzącym sezonie Grand Theft Auto VI wirowanie, niektórzy gracze ujawnili, że chcieliby powrotu nieco kontrowersyjnej funkcji.

Już nieco ponad rok dzieli nas od premiery Grand Theft Auto VI i po 10 latach oczekiwania nie jest zaskoczeniem, że fani chętnie zanurzają się w nowym, ulepszonym Vice City z zupełnie nowymi bohaterami, Lucią i Jasonem.

Ponieważ do premiery pozostał jeszcze ponad rok, fani spędzają czas na spekulacji, jakie funkcje możemy zobaczyć w kolejnym wpisie Rockstar i wygląda na to, że jedna kontrowersyjna funkcja może faktycznie powrócić.

Grand Theft Auto III I Grand Theft Auto IV widzieliśmy wprowadzenie zablokowanych regionów mapy, które uniemożliwiały graczom odblokowanie niektórych obszarów do czasu ukończenia pewnych części fabuły. Chociaż Grand Theft Auto V pozbyłem się tej funkcji i zamiast tego zdecydowałem się na rozmycie niektórych części mapy, a nie całkowite zablokowanie, wygląda na to, że niektórzy gracze byli w rzeczywistości fanami oryginalnej funkcji i chcieliby ją zobaczyć w Grand Theft Auto VI.

Ta funkcja miałaby również sens z punktu widzenia fabuły, ponieważ oficjalna grafika przedstawiająca Łucję przedstawia ją noszącą bransoletkę na kostkę. Ponieważ akcesorium powstrzymuje nowo zwolnionych skazańców przed oddalaniem się zbyt daleko od ich stałego adresu, może to oznaczać, że Lucia początkowo nie będzie mogła podróżować do niektórych obszarów mapy.

„Wiem, że to może brzmieć sprzecznie z intuicją, ale osobiście bardzo chciałbym, żeby to wróciło” – dodał. napisał jeden fan. „Moimi najmilszymi wspomnieniami z Vice City i San Andreas było dokończenie fabuły, dzięki czemu mogłem odblokować nowe wyspy i znaleźć nowe pojazdy. Pomimo widocznych ograniczeń, po odblokowaniu większe mapy oferowały poczucie wolności i postępu w grze jak żadne inne. Według mnie ta funkcja pomogła zdefiniować tożsamość klasycznych gier GTA.

„Czy tylko ja chcę GTA VI przywrócić zablokowane inne części mapy, dopóki nie przejdziesz przez fabułę, aby odblokować je podobnie jak w poprzednich grach GTA?” czyta kolejny post na Reddicie. „Podobało mi się to uczucie, gdy nie wiedziałem, kiedy odblokujesz pozostałe części, a kiedy już je odblokowałeś, poczułem, że to wielkie osiągnięcie i musisz odkryć inną część mapy, w której nigdy wcześniej nie byłeś co było zabawne.”

Czas pokaże, czy Rockstar ponownie wprowadzi tę funkcję Grand Theft Auto VI ale mimo wszystko będzie ciekawie to zobaczyć.