Wygląda na to, że Gears Of War zmierza na PlayStation 5

Seria Gears of War to jedna z najpopularniejszych gier wideo Microsoftu, więc nie do pomyślenia jest, aby ta seria mogła szybko dotrzeć do marki Sony PlayStation, prawda?

Ostatnio krążą pogłoski, że Microsoft zamierza przejść na rozwiązania innych firm i być może nawet odstąpić od rozwoju sprzętu. Jeśli byłeś graczem od końca lat 80. do początku XXI wieku, wiedziałbyś, że SEGA była głównym graczem na rynku konsol, a teraz doświadczysz przypadku Deja Vu.

Jednak wraz z ciągłym rozwojem Nintendo i pojawieniem się oryginalnej konsoli PlayStation firmy Sony, SEGA miała trudności z utrzymaniem się na rynku wśród konkurentów. Jako producent sprzętu zamknął swoje podwoje w 2001 roku, a Dreamcast był ostatnią konsolą firmy. Teraz SEGA tworzy gry wideo na Nintendo, PlayStation i Xbox.

Na szczęście główną różnicą między SEGA a Microsoftem, który zdecydował się na współpracę z firmą zewnętrzną, jest to, że Microsoft nie boryka się z problemami finansowymi. Microsoft to złodziejska firma warta miliardy dolarów i jeśli pogłoski, że przestawia się na wydawanie gier wideo innych firm i pozostawia w tyle rynek konsol, są prawdopodobnie prawdziwymi planami strategicznymi, pozwalającymi zarobić jeszcze więcej pieniędzy.

W związku z tym w Internecie zaroiło się od spekulacji na temat m.in RUSH Hi-Fi, Morze złodziei, Pole Gwiazd a nawet możliwość nadchodzącego Indiana Jones i Wielki Krąg ostatecznie ukaże się na PlayStation 5. Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się to niemożliwym scenariuszem. Jeśli jednak te pogłoski się urzeczywistnią, czy może to oznaczać, że zobaczymy także takie gry jak Halo, The Elder Scrolls VI a tematem dzisiejszej dyskusji jest Gears of War wydane pod niebieską marką? Według Jeffa Grubba z Giant Bomb ta niegdyś niemożliwa myśl może wkrótce stać się rzeczywistością.

Oprócz wyżej wymienionych gier, podobno rozważa się także Gears of War. „Drugi, o którym słyszałem, że na pewno jest brany pod uwagę – nie oznacza, że ​​tak się stanie, ale toczą się w nim rozmowy, to Gears of War.” – stwierdził Grubb w ostatnim odcinku programu Giant Bomb na YouTube.

W tej chwili nie jest jasne, które tytuły Gears of War mogą zostać wydane na PlayStation, niezależnie od tego, czy będą to tytuły klasyczne, czy jeszcze nie wydana. Przekładnie 6 (wydaje się dziwne samo pisanie tego). Jeśli miałbym zgadywać, powiedzmy tak Przekładnie 6 zostanie pewnego dnia wydana na PlayStation 5, nie zdziwiłbym się, gdyby na Xbox obowiązywała sześciomiesięczna lub roczna wyłączność czasowa, zanim gracze PlayStation będą mogli zagrać w nią na konsoli Sony.

W jakim świecie byśmy żyli, grając w Halo i Gears of War na PlayStation? To naprawdę zaskakujące, ale mimo to nieco ekscytujące. Biorąc to pod uwagę, nie spodziewałbym się w najbliższym czasie premiery Uncharted ani The Last of Us na Xbox, ale Xbox Game Pass na PlayStation jest coraz bardziej prawdopodobne.