Wygląda na to, że data premiery GTA 6 została po cichu przesunięta: przygotujcie się

Take-Two Interactive, spółka matka Rockstar Games, zweryfikowała już informacje podane w zeszłotygodniowej rozmowie telefonicznej o zarobkach, a zmiana ta może mieć poważne konsekwencje dla Grand Theft Auto VI.

Na tym etapie jest to powszechnie wiadome Grand Theft Auto VI premiera zaplanowana jest na rok 2025. Poza tym Rockstar nie ma potwierdzonej daty ani miesiąca. W ostatniej rozmowie telefonicznej dotyczącej wyników Take-Two oświadczyło, że prognozuje, że rok budżetowy 2025 przyniesie przychody w wysokości 8 miliardów dolarów. Biorąc pod uwagę, że rok budżetowy 25 trwa od kwietnia 2024 r. do marca 2025 r., ta imponująca prognoza przychodów zdawała się oznaczać, że GTA VI miał wylądować w styczniu, lutym lub marcu. Chociaż jest to spekulacja, biorąc to pod uwagę, ma to wiele sensu GTA VI z pewnością będzie głównym źródłem przychodów, o którym mówi Take-Two. Niektóre z tych informacji zostały jednak właśnie zweryfikowane.

Jak zgłoszone przez ComicBook prognoza 8 milionów dolarów została teraz skorygowana do 7 milionów dolarów. Robocza teoria i tyle, jest taka GTA VI można było wewnętrznie „przełożyć” na rok budżetowy 2026. Oznaczałoby to publikację w kwietniu 2025 r. lub później. Jeśli tak jest, Take-Two z pewnością nadal może spodziewać się znacznych przychodów z zamówień przedpremierowych, ale wyjaśniałoby to niewielki spadek. Jest mało prawdopodobne, że Take-Two przeszacował tę liczbę. Rozmowy dotyczące zarobków są szczegółowo zaplanowane, więc dane nie są wyciągane z powietrza. Wewnętrznie coś się zmieni, aby zmienić to oczekiwanie.

Dla nas, kibiców, nie jest to żadna strata. Biorąc pod uwagę, że nie mamy oficjalnej daty premiery poza niejasnym „2025”, nie możemy narzekać na opóźnienie. Mimo wszystko warto rzucić okiem na to, co może dziać się za kulisami.

Jeśli przegapiłeś rozmowę dotyczącą wyników finansowych z zeszłego tygodnia, dyrektor generalny Take-Two, Strauss Zelnick, skomentował status GTA VI, mówiąc: „Dążymy do doskonałości. Kiedy uznamy, że to zoptymalizowaliśmy, zaplanujemy wydanie. Jesteśmy w tym razem. Mamy w spółce plan podziału zysków, naszym celem jest zjednoczenie interesów wszystkich z akcjonariuszami.” Oczekiwanie trwa.