Wydawca Elden Ring po cichu odwołuje gry, pozostawiając fanów załamanych

Bandai Namco właśnie ogłosiło anulowanie kilku gier w świetle swojej wewnętrznej restrukturyzacji, ku wielkiemu rozczarowaniu graczy na całym świecie. Nie chodzi tu tylko o jeden czy dwa tytuły, ale o pięć z nich.

Zanim ktokolwiek wpadnie w panikę, nie oznacza to, że Bandai Namco zamierza masowo wyrzucić wszystkie swoje gry – takie tytuły jak Pierścień Eldena są zbyt skuteczne, aby to uzasadniać. Jednak szczególnie tytuły inspirowane anime cieszą się dużym powodzeniem ze względu na rozczarowującą wydajność.

Pamiętać Naruto x Boruto: Ultimate Ninja Storm Connections? Niewielu z nas to robi ze względu na to, jak słabo przyjęta została gra, po tym jak spotkała się z krytyką dotyczącą użycia głosów AI i wątpliwego trybu wieloosobowego online.

Potem było Jujutsu Kaisen: Przeklęte Starcie, kolejna gra, która brzmiała genialnie na papierze, ale po premierze okazała się ogromnym rozczarowaniem. Krótko mówiąc, firma Bandai Namco musiała przyjrzeć się swoim przyszłym projektom i określić, co służyło jej wizji przyszłości. Jego analiza doprowadziła do wniosku, że należy ponownie ocenić zamierzone wydania, poddając je większej analizie.

W rezultacie aż pięć nadchodzących tytułów zostało wycofanych, według do IGN-a. Nie ujawniono, co zostało anulowane, chociaż jesteśmy wdzięczni, że dowiedzieliśmy się o tak oczekiwanej zawartości, takiej jak nadchodząca Pierścień Eldena DLC, nie ma to wpływu.

Choć fani są, co zrozumiałe, smutni z powodu tej wiadomości, po wydawcy wciąż jest wiele do zrobienia, np Małe koszmary 3. Co więcej, Tekkena 8gra, która naszym zdaniem „daje moc”, okazała się dla Bandai ogromnym sukcesem, pokazując w ten sposób, że dla wydawcy nie jest to wyłącznie zguba i zguba.

Podsumowując, ta wiadomość to paragraf 22. Z jednej strony smutno jest dowiedzieć się, że gry będące już w fazie rozwoju zostały wstrzymane, ale z drugiej strony to wspaniałe, że Bandai wkłada całą swoją energię w zapewnianie większego sukcesu innym, bardziej popularnym franczyzom.