Wydanie Elder Scrolls 6 na PlayStation 5 wydaje się teraz znacznie bardziej prawdopodobne

The Elder Scrolls VI wydaje się, że kiedyś mieliśmy sen, w którym Bethesda obiecała nam grę, a ona nigdy nie nadeszła. Niestety taki sen zrobił się stanie, tyle że gra w końcu zostanie uruchomiona, ale nie tak szybko, jak się spodziewaliśmy.

Tak było, dopóki Microsoft nie ogłosił Pole Gwiazd pojawi się na PlayStation. Teraz fani spekulują, czy kolejny tytuł Elder Scrolls pojawi się na PS5 – jeśli będzie to ekskluzywna wersja Pole Gwiazd jest, czemu nie Skyrimanastępca?

Pomimo tego, że poprzednie części serii ukazały się na flagowych konsolach Sony i Microsoftu, w 2021 roku potwierdzono, że następna gra Elder Scrolls będzie dostępna wyłącznie na Xbox. Naturalnie, jak popularne Skyrima nadal tak jest, fani, którzy preferują PS5, ze smutkiem zdali sobie sprawę, że będą musieli zrezygnować z grania w tę grę lub kupić nową konsolę.

Jednak teraz może tak nie być, ponieważ wydaje się, że Microsoft wraca do swojej polityki wyłączności; Pole Gwiazd przejście na PS5 jest tego dowodem. Kiedy ogłoszono grę RPG science-fiction firmy Bethesda, była ona wszędzie reklamowana jako ekskluzywna, podobnie jak gra RPG Marvel’s Spider-Man 2. Wydaje się jednak, że taka wyłączność została odrzucona na rzecz dotarcia do jak największej liczby graczy.

Nasuwa się jednak pytanie, jaki jest ostateczny cel Microsoftu w tym wszystkim. „Coraz bardziej przekonuję się, że za 10 lat gry Microsoftu będą jedynie Gamepassem na wielu różnych urządzeniach innych firm, a marka Xbox będzie tylko wspomnieniem” powiedział jeden fan po usłyszeniu wiadomości.

Chociaż gracze są w tej kwestii wyraźnie podzieleni, oznacza to, że możliwości The Elder Scrolls VI się otworzyły, co łagodzi cios Xbox, który pozornie po prostu rozdaje swoje ekskluzywne produkty. Być może wszyscy zadajemy sobie pytanie, jaki jest sens „inwestowania tak dużej ilości pieniędzy w ten ekosystem”, ale przynajmniej możemy żyć w nadziei, że nikt z nas nie zostanie pozbawiony szansy na głębsze zagłębienie się w historię The Elder Scrolls w nowej grze .