Wspaniały przenośny komputer przenośny PlayStation umożliwia granie w klasyczne gry PS1 w podróży

YveltalGriffin, modder sprzętu, stworzył coś pięknego dzięki swojemu najnowszemu dziełu, działającemu handheldowi PlayStation, wykorzystującemu oryginalne komponenty z konsoli PlayStation z końca lat 90-tych.

Możesz śledzić całą budowę ich wątek na Twitterzeale podsumowując, chcieli stworzyć konsolę przenośną wykorzystując oryginalne części z konsoli retro i osiągnęli to poprzez złożenie płyty głównej na pół.

Zgadza się, dosłownie złożyli płytę główną „jak książkę”, aby zmieścić ją w małej obudowie. Dzięki temu deska była o połowę mniejsza, ale ostatecznie okazała się dwukrotnie grubsza.

Oznacza to oczywiście, że konsola nie może czytać płyt CD, więc modder zamiast tego używa emulatora XStation, który odczytuje pliki płyt z karty SD.

Konsola, nazwana „PS Hanami”, zawiera pewne ulepszenia wykorzystujące nowszą technologię. Dostępny jest moduł skalujący poprawiający jakość obrazu oraz kilka „mocnych głośników stereo”.

Konsola wygląda na uruchomioną Final Fantasy VIIpo czym przewinęli dalej do wątku, aby zobaczyć, jak Hanami się otworzyło i opisali swoją pracę jako „ogarniającą szarpnięcie”, ponieważ większość części utknęła w obudowie za pomocą pistoletu do klejenia na gorąco.

Według YveltalGriffina Hanami rzeczywiście posiada funkcję dudnienia kontrolera wykorzystującą silniki wyjęte z oryginalnych kontrolerów, jednakże nie posiada drążków analogowych ze względu na konstrukcję obudowy.

Nie zgadzam się z „jankiem” i faktem, że tak naprawdę nie działa jak nowszy model PlayStation, podoba mi się to. To wspaniałe małe urządzenie podręczne, które zmieści się w kieszeni, a jego styl retro sprawia, że ​​jest jeszcze bardziej uroczy.

Gdyby tylko Sony tak bardzo zależało na rynku urządzeń przenośnych, co? Ile bym dał za nowy handheld Sony, który nawiązywał do stylu retro, a jednocześnie zapewniał wydajność „nowej generacji”. Na pewno sprzedawałoby się jak świeże bułeczki?