Wściekli fani Xbox sprzedają swoje konsole w odpowiedzi na kontrowersje osób trzecich

Według doniesień wieloletni fani Xboxa grożą sprzedażą swoich konsol po poważnym wycieku, który sugerował, że Microsoft planował przekształcenie Xbox w wydawcę wieloplatformowego.

Podobno strategia została ujawniona przez niezadowolonego pracownika Microsoftu i chociaż radzę traktować to wszystko z przymrużeniem oka, dopóki Microsoft lub Xbox nie wyda oficjalnej aktualizacji, wiemy, że taka jest w drodze. Phil Spencer napisał na Twitterze: „Słuchamy i słyszymy cię. Planowaliśmy wydarzenie biznesowe na przyszły tydzień, podczas którego nie możemy się doczekać, aby podzielić się z Wami więcej szczegółów na temat naszej wizji przyszłości Xbox. Czekać na dalsze informacje.”

Możesz zrozumieć, dlaczego potrzebny jest nowy plan, gdy pod względem sprzedaży Xbox stara się dorównać konkurencji. Jednocześnie jednak ten nowy plan stwarza ryzyko, że konsole Xbox staną się całkowicie przestarzałe, a tego z pewnością nikt nie chce, aby się wydarzyło. Reakcja na tę wiadomość była zarówno zróżnicowana, jak i chaotyczna, ale jedna grupa fanów Xbox grozi sprzedażą swoich konsol.

Jak zgłoszone przez Dexerto, niektórzy nawet już tego dokonali. „Gotowe, żegnajcie, Seria X” tweetował Yungkiryu. „Niestety, w GameStop nie akceptują urządzenia pamięci masowej, więc mam teraz dosłownie przycisk do papieru (…) Tak długo, Xbox, to był dobry bieg.” Inny napisał: „Muszę to sprzedać, zanim nie będzie warte pary skarpetek”. Myślę, że wszyscy powinniśmy poczekać, co przyniesie aktualizacja biznesowa w przyszłym tygodniu.