Właściciele PlayStation 5 zgadzają się, że konsola zostanie zastąpiona przez PS6 zdecydowanie za wcześnie

Wszyscy pamiętamy, że dzieliły nas dwie sekundy od zatoczenia kręgu przywołania, abyśmy mogli w 2020 roku zdobyć PlayStation 5. Obecnie, według ostatnich plotek, żywotność konsoli już dobiega końca.

Wiadomość nadchodzi po raport autor: The Verge, który twierdzi, że z powodu nieosiągnięcia przez Sony docelowej sprzedaży PlayStation 5, konsola weszła obecnie w „ostatni etap swojego cyklu życia”. W porównaniu z poprzednimi prognozami oczekuje się, że w bieżącym roku finansowym kończącym się w marcu 2024 r. firma sprzeda o 4 miliony mniej konsol PlayStation 5.

Wynika to z raportu zysków za trzeci kwartał, w którym stwierdzono również, że Sony spodziewa się obecnie osiągnąć 21 milionów sprzedaży, a nie oczekiwane 25 milionów, pomimo roku obfitującego w duże ekskluzywne premiery, takie jak Marvel’s Spider-Man 2 oraz pojawienie się PlayStation 5 Slim w listopadzie 2023 r.

W rezultacie Sony wydało oświadczenie poprzedzające czteroletnią rocznicę premiery PlayStation 5. „Patrząc w przyszłość, PS5 wejdzie w ostatni etap swojego cyklu życia” – powiedziała starsza wiceprezes Sony Naomi Matsuoka, jak podała agencja Bloomberg. „W związku z tym będziemy kłaść większy nacisk na równowagę między rentownością a sprzedażą. Z tego powodu spodziewamy się, że roczne tempo sprzedaży sprzętu PS5 zacznie spadać od następnego roku podatkowego.”

Wiadomość ta pojawiła się również po tym, jak Sony ujawniło, że w następnym roku finansowym nie będzie wypuszczać „żadnych nowych, istniejących tytułów franczyzowych”, ale oznacza to, że możemy spodziewać się pojawienia się mniejszych tytułów.

Niezależnie od tego, co stanie się dalej, fani nadal zgadzają się, że PlayStation 5 zostanie zastąpione zdecydowanie za wcześnie. Wielu graczy skorzystało z r/technology, aby podzielić się z jednym z nich swoimi przemyśleniami powiedzenie„Szczerze mówiąc, wydaje się, że jest wciąż całkiem nowy. Mam wrażenie, że to wyszło rok temu.”

Inny zgodził się, mówiąc: „Na ostatnim etapie 90% wydań to ulepszone gry na PS4. Ta generacja była dość rozczarowująca.”

Czas pokaże, ile czasu nam pozostało z PlayStation 5, ale wielu zgodzi się, że nie było to wystarczająco długo.