Według znawców Starfield może mimo wszystko nie pojawić się na PlayStation 5

Doniesienia o tym, że Starfield pojawi się na PlayStation 5, zostały obecnie uznane za „fałszywe” przez znawców, którzy pierwotnie twierdzili, że są prawidłowe, wprawiając fanów Xbox i PlayStation w zakłopotanie.

Xbox najwyraźniej podzielił swoją bazę graczy, słysząc plotki o planach przejścia na model biznesowy strony trzeciej. Uważa się, że firma zacznie wydawać swoje wcześniej ekskluzywne gry, takie jak Gears Of War i Pole Gwiazd na PlayStation 5 i inne platformy.

Chociaż mówi się, że firma nie zakończy działalności po stronie sprzętu, nie będzie już miała na celu konkurowania z ekskluzywnymi grami i usługami, a inną częścią planu jest udostępnienie Xbox Game Pass na jak największej liczbie platform.

Jednak prawdopodobnie powinieneś traktować wszystkie te wiadomości z dużą garścią soli, ponieważ przecieki i znawcy, którzy wcześniej powiedzieli Pole Gwiazd będzie pierwszą grą na konsolę Xbox, która trafi na PlayStation, teraz twierdzą, że się mylili.

Kiedy pojawiły się pierwsze raporty Starfielda Wydanie na PS5, znany znawca NateTheHate, powiedział, że jest „dokładne” i „wydanie na PS5 nastąpi po pojawieniu się dodatku DLC na Xbox/PC”. Wspomniane rozszerzenie to Rozbita przestrzeńktóry ma ukazać się w tym roku w nieujawnionym terminie.

Od tego czasu NateTheHate wycofał się z tej decyzji, twierdząc, że „ponownie sprawdzili informacje” i obecnie uważają, że raport „sugerujący, że Starfield był związany z PS5, jest fałszywy”. Biorąc to pod uwagę, podtrzymali pogłoskę, że Microsoft obecnie omawia pomysł wprowadzenia gier ekskluzywnych dla konsoli Xbox na wiele platform.

Oczekuje się, że szef Xbox, Phil Spencer, jeszcze w tym tygodniu ogłosi ogłoszenie dotyczące przyszłości marki Xbox, co oznacza, że ​​mamy nadzieję, że wcześniej niż później otrzymamy oficjalne potwierdzenie planów firmy.

W dziwny sposób miło byłoby zobaczyć gry takie jak Halo, Pole Gwiazd i Gears Of War udostępniono szerszej publiczności, więc miejmy nadzieję, że w przypadku marki Xbox rzeczywiście będzie mowa o współpracy z podmiotami trzecimi.