Według nowego wycieku konsola Xbox nowej generacji już wywołuje kontrowersje

Xbox jest obecnie nękany kontrowersjami, zarówno wewnętrznie, jak i wśród fanów – kontrowersjami, które mogą mieć wpływ na konsolę nowej generacji firmy.

Jestem pewien, że wszyscy słyszeliście, Xbox rozważa zmianę strategii. Niedawno wyciekł komunikat, że firma przestanie skupiać się na ekskluzywnych grach firmowych na rzecz modelu wieloplatformowego. Może to spowodować pojawienie się znanych gier Xbox Pole Gwiazd wystartować na konsolach takich jak PlayStation 5. Pośpiech Hi-Fi I Morze złodziei podobno są to pierwsze gry w kolejce do przeniesienia. Choć muszę Was namawiać, abyście potraktowali to wszystko z przymrużeniem oka, Phil Spencer poruszy ten temat w specjalnym wydaniu oficjalnego podcastu Xbox jeszcze dziś, więc dołączcie do nas o 20:00 GMT, aby poznać najnowsze osiągnięcia.

W międzyczasie jeden z informatorów twierdzi, że kontrowersje dotyczące strategii mogą wywołać efekt domina na konsoli nowej generacji Xbox. Jak zgłoszone przez TweakTown, źródło w Intelu powiedziało niedawno informatorowi Moore’s Law is Dead, że „Microsoft po prostu nas pierdolił”, gdzie „my” to Intel. „Chyba teraz wiemy, że ich „listy intencyjne” nie znaczą absolutnie nic. Nie mam pojęcia, czy AMD odzyskało kontrakt, ale pozostawiło to w moich ustach niesmak i z tego, co słyszę, nie jesteśmy jedyną firmą zirytowaną grami, w które ostatnio grają.”

Inne źródło podało: „Teraz wierzę, że my (Microsoft) wypuścimy na rynek kolejną generację konsoli Xbox, ale fakt, że istniał taki poziom niepewności, jest bardzo wymowny. Aha i (nawiasem mówiąc), prawdziwą następną generację będziemy mogli stworzyć najwcześniej w 2027 roku”.

To wszystko jest trochę niejasne, ale sedno wydaje się być takie, że nawet pracownicy Microsoftu nie wiedzą dokładnie, jaka przyszłość czeka Xboxa. Plany dotyczące konsoli Xbox nowej generacji wydają się co najmniej luźne, co jest nieco niepokojące. Powtórzę raz jeszcze: traktuj te spekulacje z ostrożnością. Wygląda na to, że Phil Spencer pilnie potrzebował później uporządkować sytuację z korzyścią dla swoich własnych zespołów, jeśli nie całej rzeszy fanów Xbox.