Według informatora, najlepsza gra na PlayStation 5 w końcu doczeka się kontynuacji

Chociaż Sony nie planuje w tym roku żadnych nowych pozycji w ramach swoich „głównych” marek, nadal możemy spodziewać się powrotu mniej znanych marek IP w sequelu.

Po ostatnich latach wypełnionych po brzegi wpisami z niektórych z naszych ulubionych głównych franczyz, takich jak Bóg wojny I Człowiek Pająk, Według niedawnego ogłoszenia Sony rok 2024 będzie raczej spokojny. Biorąc pod uwagę, że sprzedaż sprzętu PlayStation 5 będzie „stopniowo spadać” i brak planów wypuszczenia jakichkolwiek większych tytułów w okresie od kwietnia 2024 r. do marca 2025 r., wydaje się, że Sony schodzi na drugi plan.

Jednak nie wszystko stracone dzięki raportowi reportera Giant Bomb, Jeffa Grubba, który twierdzi, że Sony może planować wypuszczenie kilku wcześniej niezapowiedzianych gier, aczkolwiek z nieco mniej znanymi adresami IP.

„Już wiemy Powstanie Ronina nadchodzi, wiemy to Zgoda, jedna z gier usługowych na żywo, ukaże się w tym roku. Na pewno to jest zaplanowane” – dodał powiedział. „A potem może się zdarzyć, że pojawią się nowe gry w już istniejących franczyzach, ale mogą po prostu nie być najważniejsze w oczach PlayStation podczas rozmów z inwestorami. Oni powiedzieli Bóg wojnyoni powiedzieli Człowiek Pająksą to franczyzy, które sprzedają się w nakładzie 15 milionów egzemplarzy lub więcej.”

Wygląda jednak na to, że jeden ze słabszych tytułów może powrócić w 2024 roku. „Słyszałem, że może Astro zdarza się w tym roku, więc jeśli tak się stanie, będzie to dla mnie naprawdę duże wydarzenie” – powiedział Grubb. „Rozumiem, dlaczego Sony nie uważa, że ​​jest to dla nas coś ważnego, przynajmniej jeszcze nie. Mam nadzieję, że uda im się to zmienić w coś ważnego, a wtedy wiele się zmieni”.

Platformówka 3D, Pokój zabaw Astro został wydany w 2020 roku i był preinstalowany na każdej konsoli PlayStation 5 i był najnowszą odsłoną serii. Przed tym, Astrobot: Misja ratunkowa została wydana w 2018 roku na PlayStation VR. Przy dużej rzeszy fanów ciekawie będzie zobaczyć, czy plotki na rok 2024 okażą się prawdziwe.