Według informatora FIFA 25 pochodzi od zupełnie nowego dewelopera

Krążą pogłoski, że następna gra FIFA zostanie stworzona przez 2K Games w ramach wysiłków mających na celu współpracę z wieloma partnerami przy przyszłych produkcjach.

Pomimo tego, że ich jakość wyraźnie spadła na przestrzeni lat, gry FIFA nie straciły na popularności. Fani piłki nożnej nadal uwielbiają tę grę, pomimo jej wad związanych z trybem online, kolekcjonowaniem ulubionych zawodników i ogólnie cieszeniem się sportem, kiedy tylko mają na to ochotę, we własnych domach. Biorąc to pod uwagę, seria przeszła wiele zmian na przestrzeni lat, a EA nie posiada już licencji na tworzenie nowych gier FIFA i zamiast tego kontynuuje tworzenie własnych gier piłkarskich, takich jak EA Sports FC 24.

Organizacja FIFA oświadczyła, że ​​w nadchodzących latach „zamierza współpracować z wieloma partnerami”, jeśli chodzi o tworzenie nowych gier, i krążą pogłoski, że kolejnym deweloperem, który spróbuje tego dokonać, będzie 2K Games.

2K Games jest oczywiście znane z wielu franczyz sportowych, z których najsłynniejsze to NBA 2K i WWE 2K.

Plotka zaczęła się od znanego przeciekającego Kurakasisa, który drażnił się z potencjalną współpracą na Twitterze powiedzenie: „Moja ulubiona gra FIFA, 2K2, ups, Mistrzostwa Świata FIFA 2002.” Kiedy post zaczął zyskiwać na popularności, Kurakasis powiedział, że nie jest pewien, czy 2K tworzy kolejną grę FIFA i że jest to „stara plotka”.

Biorąc to pod uwagę, z pewnością istnieje zainteresowanie dodaniem gry FIFA do swojego portfolio serii sportowych 2K. W wywiadzie dla IGN, dyrektor generalny wydawcy 2K Games, Strauss Zelnick powiedział: „Zdecydowanie jesteśmy zainteresowani poszerzeniem naszych możliwości w sporcie, a FIFA ma świetną markę i niesamowitą siłę przebicia, ale nie mamy obecnie żadnych planów do omówienia”.

Czas pokaże, czy tak się stanie, czy nie, ale jeśli prace nad FIFA 2K rzeczywiście trwają, może to zaowocować ekscytującymi wydarzeniami dla fanów serii.