Warhaven ogłasza zamknięcie 4 miesiące po opuszczeniu wczesnego dostępu

Zawsze jest to bolesne, gdy gra musi zamknąć swoje drzwi. Być może bardziej, gdy jest to tytuł usługi na żywo, który zajął dużo czasu i pasji. Warhavenśredniowieczna gra PVP dla dużych drużyn, jako ostatnia ogłosiła swoje zamknięcie.

Deweloper, Nexon, zabrał się do stworzenia gry na Steamie ogłoszenie mówiąc: „Jesteśmy tutaj, aby z ciężkim sercem ogłosić, że zakończymy nabożeństwa na żywo Warhaven.” Niestety, wiadomość ta pojawia się zaledwie cztery miesiące po wyjściu gry z wczesnego dostępu.

Gry serwisowe na żywo to obecnie pole minowe. Nawet gry, które wychodzą z bramek szturmem, mogą nagle spaść, jak ostatnio widzieliśmy Finały która straciła 80% swojej bazy graczy nawet dwa miesiące po premierze. A przy tak wielu grach na żywo walczących o naszą uwagę trudno jest utrzymać przewagę lub zyskać wystarczającą liczbę fanów, aby konkurować z innymi.

Kontynuując swoje oświadczenie, Nexon napisał: „Aby stworzyć grę, którą można będzie cenić i cieszyć się nią przez dłuższy czas, włożyliśmy wiele uwagi i wysiłku. Niestety, z dniem 5 kwietnia 2024 r. musimy się serdecznie pożegnać. Przepraszamy, że nie mogliśmy przyjść do Państwa z lepszymi wiadomościami.”

W związku z tą wiadomością waluta gry i przepustka bojowa zostaną zawieszone, choć w grę będzie można jeszcze grać przez jakiś czas. Wkrótce pojawi się więcej szczegółów na temat zamknięcia, więc gracze będą musieli zwracać uwagę na stronę Steam Warhaveni miejmy nadzieję, że gra zakończy się na wysokim poziomie. Kończąc oświadczenie dewelopera, Nexon wyraził wiele miłości dla swojej społeczności: „Pomimo wszystkich niedociągnięć, będziemy głęboko cenić ciepłe uczucia i wsparcie, które nam wysłałeś Warhaven w naszych sercach. Dziękujemy, że jesteś częścią Warhavenpodróż.”