W tym wspaniałym remasterze Assassin’s Creed 2 wygląda lepiej niż kiedykolwiek wcześniej

Assassin’s Creed firmy Ubisoft to jedna z najpopularniejszych gier tej serii i w zależności od tego, kogo spytasz, wielu udzieli innej odpowiedzi na pytanie, która z serii jest najlepsza. Jednakże, Assassin’s Creed II z pewnością znajdzie się w czołówce pretendentów.

W 2016 roku fani serialu zostali poczęstowani Assassin’s Creed Kolekcja Ezio który obejmował remastery Assassin’s Creed II, Bractwo Assassin’s Creed I Rewelacje Assassin’s Creed jak również wszystkie wcześniej wydane DLC. Wśród nich znalazły się także dwa filmy krótkometrażowe, Pochodzenie Assassin’s Creed I Assassin’s Creed Embers.

Niestety po uruchomieniu Assassin’s Creed The Ezio Kolekcja nie był na poziomie, jakiego oczekiwali niektórzy fani, ze względu na pewne podejrzane tekstury NPC i niezbyt doskonałą liczbę klatek na sekundę. Na szczęście remastery zostały w końcu naprawione i są teraz w znacznie lepszym stanie, zwłaszcza podczas grania na PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Jednak oddany fan stworzył remaster Assassin’s Creed II trzeba przyznać, że to zawstydza oficjalne remastery Ubisoftu.

„Zdradzony przez rządzące rodziny Włoch młody człowiek wyrusza na epicką wyprawę zemsty. Aby wykorzenić korupcję i przywrócić honor swojej rodzinie, zgłębi tajemnice starożytnego Kodeksu napisanego przez Altaïra” – czytamy w streszczeniu gry. „Dla swoich sojuszników stanie się siłą zmian – walczącą o wolność i sprawiedliwość. Dla swoich wrogów stanie się mrocznym rycerzem – oddanym zniszczeniu tyranów znęcających się nad ludem Włoch. Nazywa się Ezio Auditore da Firenze. Jest zabójcą.Wspaniała rozgrywka stworzona przez fanów Assassin’s Creed II remaster był załadowany na kanał YouTube Digital Dreams. Dla gry stworzono serię modów Assassin’s Creed II zremasterowany i wykorzystuje kartę RTX 3090 ze wspaniałą rozdzielczością 8K, a także ulepszonymi teksturami, efektami świetlnymi i cieniami, co jest możliwe tylko na bestii w postaci komputera PC.

Kolekcja Assassin’s Creed Ezio jest już dostępny na PC, PlayStation, Xbox i Nintendo Switch.