W sieci pojawiają się pierwsze specyfikacje PlayStation 6

Od premiery konsoli Sony PlayStation 5 minęło już kilka lat, a jej poprzednik pojawi się prawdopodobnie jeszcze za kilka lat. Nie powstrzymuje to jednak młyna plotek na temat PlayStation 6.

Biorąc to pod uwagę, w listopadzie 2023 r. zapowiedziano okno premiery PlayStation 6, a biorąc pod uwagę możliwość pojawienia się go w najbliższej przyszłości, niektórzy fani uważają, że PS6 może zostać wypuszczone zdecydowanie za wcześnie. Warto pamiętać, że PlayStation 6 nie zostało jeszcze oficjalnie zapowiedziane przez Sony, ale konsola nowej generacji mogła zostać zapowiedziana podczas niedawnego wydarzenia State of Play, w którym zapowiedziano nadchodzącą grę od dewelopera Metal Gear Solid i Death Stranding, Hideo Kojimy.

Jak zgłoszone przez TweakTown (przez kanał YouTube, Moore’s Law Is Dead), specyfikacja PlayStation 6 została potencjalnie ujawniona, a AMD podobno dostarczyło chip do zasilania konsoli nowej generacji Sony, która będzie mogła pochwalić się spekulatywną rozdzielczością 4K przy 120 klatkach na sekundę i 8K przy 60 klatkach na sekundę.

Znany autor przecieków Moore’s Law Is Dead twierdzi, że wie „na 100%”, że AMD zabezpieczyło umowę na zasilanie PlayStation 6, a także plotek o PlayStation 5 Pro. Mówi się, że ta ostatnia zostanie ogłoszona w tym roku, a jej premiera planowana jest na koniec 2024 lub początek 2025 roku.

Spekuluje się, że PlayStation 6 będzie napędzane architekturą AMD Zen 4 obecnej generacji, a nawet Zen 5 nowej generacji. Twierdzono również, że PS6 będzie miało superszybki procesor o częstotliwości ponad 5 GHz. TweakTown wyjaśnia, że ​​aby PS6 spełniło wymagania nowej generacji, będzie musiało podwoić pamięć VRAM PS5 z 16 GB GDDR6 do 32 GB GDDR7.

Jeśli chodzi o dyski SSD, TweakTown ma nadzieję, że PS6 będzie preferować PCIe Gen5, które zapewni prędkość do 14 GB/s (14 000 MB/s). Jeśli te spekulacje okażą się prawdziwe, miejmy nadzieję, że Sony zapewni PlayStation 6 co najmniej 2 TB do 3 TB pamięci masowej w momencie premiery.

Na chwilę obecną informacje zawarte w tym artykule nie zostały oficjalnie potwierdzone przez firmę Sony. Dlatego wszelkie niepotwierdzone plotki powinniśmy traktować z przymrużeniem oka, dopóki nie zostanie udowodnione, że jest inaczej.