W sieci pojawiają się nowe szczegóły Assassin’s Creed Red, które podobno będą zagłębiać się w japońską mitologię

Nowe szczegóły dot Czerwony Assassin’s Creed zostały udostępnione w Internecie, wskazując na historię i zawartość poboczną, którą możemy zobaczyć w pełnej wersji gry.

Kolejna gra Assassin’s Creed z otwartym światem firmy Ubisoft, Czerwony Assassin’s Creed, ma się ukazać jeszcze w tym roku, choć deweloper nie podał jeszcze dokładnej daty premiery ani nie udostępnił pierwszego spojrzenia na rozgrywkę. Wiemy tylko, że akcja będzie rozgrywać się w Feudalnej Japonii, nowym miejscu dla serialu, które wzbudziło ogromne emocje wśród fanów.

Jak w przypadku każdej nadchodzącej premiery AAA, wszędzie krążą plotki i przecieki. Jeden z takich wycieków rzekomo udostępnił szczegółowe informacje na temat Assassin’s Creed Czerwone tryb fabularny, a także niektóre elementy nadprzyrodzone, które mogą pojawić się w grze.

Pierwsza część przecieku stwierdza, że ​​gra zostanie podzielona 60/40 pomiędzy dwoma bohaterami. Jednym z nich będzie samuraj wzorowany na prawdziwej postaci historycznej, a drugim będzie kobieta shinobi. Segmenty samurajów będą skupiać się na walce, podczas gdy shinobi skupią się bardziej na skradaniu się. Mówi się również, że postać kobieca otrzyma ostatecznie dodatek DLC.

Dodatkowo wyciek rzucił nieco światła na nadprzyrodzoną stronę gry. Najnowsze gry Assassin’s Creed w większym stopniu opierają się na folklorze kulturowym i mitologii, czego najlepszym przykładem jest: Assassin’s Creed: Początek, Odyseja I Walhallaz których wszystkie w swojej historii/DLC zawierały bogów i potwory. Czerwony Assassin’s Creed podobno będzie przedstawiał yokai, japońskie duchy, które w zależności od opowieści mogą przybierać różne formy.

Oczywiście fani powinni traktować wszystkie te informacje z przymrużeniem oka, przynajmniej do czasu, aż Ubisoft potwierdzi to w kolejnym zwiastunie.

W sumie Czerwony Assassin’s Creed zapowiada się na niesamowitą kolejną odsłonę serii Assassin’s Creed, na którą fani zdecydowanie powinni zwrócić uwagę.