W sieci pojawia się nowy model PlayStation 5, jeszcze mniejszy od Slima

W sieci pojawiło się jeszcze mniejsze PlayStation 5 od modelu Slim i jest absolutnie urocze.

Jeden z fanów jednak wyraźnie zrozumiał to zadanie, ponieważ dołożył wszelkich starań, aby stworzyć najmniejszą wersję Playstation 5, jaką kiedykolwiek widzieliśmy, a na dodatek ona naprawdę działa, zaskakująco dobrze.

Konsola bitsize została stworzona przez YouTubera Not From Concentrate, który słynie z zmniejszania zestawów komputerowych do tak małych rozmiarów, jak to tylko możliwe, bez poświęcania wydajności. YouTuber później skupił się na konsoli Sony i stworzył wersję znacznie krótszy i nieco cieńszy w porównaniu do oryginału.

Mówi się, że mikrokonsola została wykonana przy użyciu drukarki 3D i wypełniona częściami, które mogły być znacznie bardziej zaawansowane/droższe niż w przeciętnej konsoli PS5, została zbudowana tak, aby była potężna, ale także przystępna cenowo dla większości fanów. Najbardziej zaskakujące jest to, że testy wykazały, że po uruchomieniu było tylko o kilka stopni cieplej niż w przypadku zwykłej konsoli PS5.

Oczywiście Sony nie wyprodukuje tak małej konsoli PlayStation 5 ani PlayStation 6, ale byłoby uroczo, gdyby to zrobiła. Tak naprawdę, gdyby wszystkie konsole do gier wideo mogły być małe i łatwe do kompaktowania, byłoby to marzeniem. Jakby były małe i miały kształt sześcianu, w którym gra się w gry, można by to nazwać GameCube czy jakoś tak, nie wiem, może wyprzedzam siebie.

Prawdziwym testem dla małego PS5 firmy Not From Concentrate będzie to, czy będzie działać Final Fantasy XVIco spowodowało wiele problemów w przypadku zwykłych PS5, nie mówiąc już o mikro.