Until Dawn ukaże się na PlayStation 5 z odnowioną grafiką

Wygląda na to, że jeden z najlepszych horrorów ery PlayStation 4 doczeka się nowoczesnego remastera i ta właśnie gra Do świtu.

Opracowany przez studio, które stworzyło antologię The Dark Pictures i KamieniołomWydano Supermassive Games Do świtu jako gra wyłącznie na PlayStation 4 w 2015 roku. Ciekawostka, Do świtu pierwotnie miał być pierwszoosobowym horrorem na PlayStation 3 wykorzystującym sterowanie ruchowe w PlayStation Move. Na szczęście plany te ostatecznie porzucono.

Teraz z perspektywy trzeciej osoby, Do świtu to głupia, ale krwawa gra typu horror wyjęta z podręcznika z końca lat 90. i początku XXI wieku i dlatego ją uwielbiamy. Osiem postaci spędza zimowe wakacje w ukrytej chatce w Blackwood Mountain. Szybko jednak okazuje się, że nie są to zwykłe wakacje i czai się w nich coś złego, a może nawet nadprzyrodzonego. Los bohaterów jest w twoich rękach i w zależności od dokonanych wyborów nie tylko zadecyduje o wyniku historii, ale także o tym, czy spotka ich makabryczna śmierć.

W uczciwości Do świtu, kiedy dotrzemy do sierpnia tego roku, ten klasyk horroru Supermassive Games będzie miał dziewięć lat i nadal wygląda świetnie wizualnie, choć z nieco zacinającą się liczbą klatek na sekundę. Dlatego też, jeśli doniesienia o remasterze są prawdziwe, jest to powód Do świtu fanów, żeby się podekscytowali. Raporty są uprzejme Billbil-kun z magazynu Dealabs. Każdy, kto zna tego dziennikarza, będzie wiedział, że można na nim polegać, jeśli chodzi o zgłaszane przecieki.

Krążą pogłoski, że Do świtu remaster zostanie zaprezentowany na PC i PlayStation 5 za kilka tygodni podczas niezapowiedzianego wydarzenia State of Play. Oczekujemy również, że zobaczymy więcej Strajk Śmierci 2.

Do świtu jest już dostępna na PlayStation 4 i jest wstecznie kompatybilna z PlayStation 5. Poinformujemy Cię, gdy otrzymamy więcej informacji na temat obu tytułów opisanych w tym artykule.