Ukochana gra RPG akcji na PlayStation, która po 7 latach pojawi się na platformie Steam

Pomimo premiery na PlayStation i urządzeniach mobilnych w 2016 roku, bardzo ukochana gra RPG typu sandbox w końcu trafia na komputery PC i Steam.

Konstruktorzy Dragon Quest to przygodowa gra RPG, która łączy w sobie elementy akcji Wyprawa Smoka z elementami konstrukcyjnymi i eksploracyjnymi Minecrafta. Mając do stworzenia urocze postacie, krainę do odbudowania i złoczyńcę do pokonania, będziesz miał mnóstwo do zrobienia, a gra będzie dostępna dla graczy na PC od 13 lutego.

Wiadomość została ujawniona dzięki uprzejmości Square Enix Konstruktorzy Dragon Quest trafi na Steam w przyszłym miesiącu, a nowa edycja gry otrzyma „ulepszone funkcje rzemieślnicze” oraz pakiet DLC Terra Incognita. Dodatkowo z Budowniczowie Dragon Quest 2 teraz także dostępne, nowi gracze mogą zdobyć pakiet zawierający oba wpisy. Dla tych, którzy już posiadają Budowniczowie Dragon Quest 2, będziesz mógł zgarnąć jego poprzednika po obniżonej cenie.

Gra RPG polegająca na budowaniu bloków doczekała się dobrze przyjętej kontynuacji Budowniczowie Dragon Quest 2 z oceną „bardzo pozytywną” na Steamie. Dzięki możliwości „eksploracji, walki, budowania i zbierania plonów” w grupie maksymalnie czterech graczy fani wkrótce nazwali tę grę „winną przyjemnością”.

„Myśleć Minecrafta ale z mocną fabułą i konkretnymi celami” – czytamy w jednej z recenzji. Inny powiedział: „Ta gra ma naprawdę dobrą, pełną emocji historię. Na początku jest to dziwne, ale warto uzbroić się w cierpliwość. Ta gra mi przypomniała Minecrafta w połączeniu ze starą Zeldą.”

„Całkiem moja ulubiona gra o przetrwaniu w otwartym świecie” – napisał jeden z użytkowników Steam. „Posiadanie celów w tego rodzaju gatunku naprawdę pomaga utrzymać zainteresowanie grą. Podoba mi się to, że budowanie prawie zawsze służy czemuś celowi. Jeśli kiedykolwiek będzie DQB3będę przy tym.”

Konstruktorzy Dragon Quest będzie dostępna na platformie Steam od 13 lutego 2024 r.