Tworzenie haka z chwytakiem w Enshrouded: przewodnik krok po kroku

Enshrouded, najnowsza gra survivalowa, niestety z ograniczonym czasem, jest bardziej „Breath of the Wild” niż „Pokemon”. Oznacza to ręcznie wykonany świat z mnóstwem skrótów, z których można skorzystać, a jeden z nich wymaga haka do chwytania we wczesnej fazie gry.

Najpierw upewnij się, że masz stół warsztatowy

Bardziej zaawansowane przepisy rzemieślnicze, takie jak hak do chwytania, wymagają stołu warsztatowego. Stół warsztatowy jest bardzo prosty w wykonaniu i wymaga tylko 3 sznurki i 8 kłód drewna. Z czego można zrobić sznurek Włókna roślinne które uzyskuje się przez grabież roślin i krzewów. Kłody drewna znajdują się według siekanie drzew toporem.

Kiedy już ustawisz stół warsztatowy, jesteś o krok bliżej do wzniesienia się w powietrze (i nad całym śmiercionośnym Całunem w dolinie poniżej).

Przepis na wykonanie haka z liną

Na stole warsztatowym przewiń w dół do przepisu na hak do chwytania, a zobaczysz, że jest on wymagany 4 kawałki metalu, 7 sznurków i 10 zarodników Całunu. Oto jak szybko zdobyć każdy z tych materiałów:

  • Złom metalu – zrabowany Wrogowie padlinożercy znaleziono do Na północ od Krypty Cinder.
  • String – jak wyżej, użyj Włókno roślinne aby szybko ubić niektóre z nich.
  • Zarodniki Całunu – zrabowane Osłaniaj wrogów znalezione w Osłonięta dolina na północ od Krypty Żarów oraz na innych obszarach, gdzie występuje Całun.

Hak do chwytania jest szczególnie przydatny we wczesnej fazie gry podczas przekraczania Most Braelyna na północ od Krypty Żarów (i lokalizacji twojego pierwszego obozu na równinach). Nie tylko przyspiesza to twoją podróż na północ, ale także pozwala uniknąć paskudnego Całunu i wrogów w dolinie poniżej.

Hak do chwytania również trzeba się tylko wyposażyć, nie musisz aktywnie z niego korzystać, aby pokonać luki. Gdy znajdziesz się w obszarze, przez który możesz się chwycić, pojawi się monit o przycisk. Wygodny!