Twórcy Hogwarts Legacy zapowiadają kolejne „12 miesięcy” wraz z pojawieniem się nowej zawartości

Od premiery minął już ponad rok Dziedzictwo Hogwartu i programiści z Avalanche Software świętują ten kamień milowy, co mogło zasygnalizować, że nadchodzi coś nowego.

Dziedzictwo Hogwartu została pierwotnie wydana w lutym 2023 r. na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S, a w kolejnych miesiącach pojawiła się na konsolach poprzedniej generacji i Nintendo Switch. Akcja rozgrywa się na długo przed wydarzeniami z Harry’ego Pottera, Dziedzictwo Hogwartu Akcja rozgrywa się w latach 90. XIX wieku i wcielasz się w studenta, który rozpoczął karierę akademicką w Szkole Magii i Czarodziejstwa na piątym roku, ku zaskoczeniu zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

Na WizardingWorld.com, Avalanche Software świętowaliśmy Dziedzictwo Hogwartu dzieląc się imponującymi statystykami graczy, takimi jak ponad 877 milionów uwarzonych mikstur, ponad pięć milionów zabitych mrocznych czarodziejów, ponad 425 rozwiązanych Prób Merlina i, co ważniejsze, ponad 530 milionów pokonanych pająków. Jednak to ostatnia linijka wpisu na stronie internetowej wzbudziła pewne zainteresowanie.

Wspomniany wiersz brzmi: „A to wszystko w ciągu jednego roku. Zastanawiamy się, dokąd zabiorą nas następne 12 miesięcy?” Oczywiście może to nie oznaczać absolutnie nic i za 12 miesięcy możemy po prostu czytać kolejny post na stronie zawierający statystyki graczy. Nie możemy jednak oprzeć się wrażeniu, że Avalanche Software może zapowiadać kontynuację lub przynajmniej rozszerzenie. Na razie to tylko domysły, ale takie ogłoszenie prawdopodobnie zadowoli rzesze osób Dziedzictwo Hogwartu Fani.

Dziedzictwo Hogwartu jest już dostępny na PC, PlayStation, Xbox i Nintendo Switch.