Twórca PlayStation wyjaśnia, co dla Sony oznacza porzucenie konsol Xbox

Deweloper PlayStation powiedział, że wieloplatformowe podejście Xbox nie doprowadzi do obniżenia jakości własnych gier PlayStation.

Nie dotyczy to tylko nowych wydań. Mówi się również, że dotychczasowa seria Xbox może po raz pierwszy w historii trafić także na inne konsole, takie jak Gears Of War i zupełnie nowa gra Halo.

Jeśli pogłoski są prawdziwe, oznaczałoby to koniec wojen konsolowych, jakie znamy, ponieważ główną konkurencją PlayStation zawsze był Xbox, a Nintendo po prostu odpoczywało w tle i robiło swoje. To powiedziawszy, twórca PlayStation, Robert Morrison, oświadczył, że brak konkurencji nie oznacza, że ​​jakość gier własnych ulegnie pogorszeniu. Morrison pracował wcześniej jako animator w Days Gone.

On powiedział „Na poziomie deweloperskim studia PlayStation nie konkurują ze studiami Xbox czy Nintendo. Wszyscy kierujemy się wewnętrznym pragnieniem stworzenia jak najlepszej pracy.”

Własne oferty PlayStation zawsze należały do ​​najlepszych w branży, a gry takie jak God Of War, The Last Of Us i Marvel’s Spider-Man wiodły w dziedzinie arcydzieł opartych na narracji, które są jednocześnie niesamowicie zabawne.

Miejmy nadzieję, że brak konkurencji ze strony Xbox nie spowoduje, że firma popadnie w samozadowolenie ze swojej misji przesuwania granic gier.