Twórca BioShock powraca z obiecującym nowym FPS-em

Jako zagorzały BioShock fani, wczorajsze wydarzenie State of Play było co najmniej ekscytujące. Jeśli jesteś podobny do mnie, z pewnością zainteresuje Cię BioShockS zupełnie nowy, nadchodzący FPS twórcy Kena Levine’a.

Judasz to nadchodzący FPS opracowany i opublikowany przez Ghost Story Games. Na czele z oryginałem BioShock twórcy, Kena Levine’a, historia została opisana jako „BioShock in space”, a premiera planowana jest na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S w przyszłości.

Po raz pierwszy ogłoszono to w 2022 roku, ale w opublikowanym wczoraj wieczorem PlayStation State of Play po raz pierwszy od tego czasu widzieliśmy zwiastun lub wzmiankę o grze. Co więcej, sam Levine na blogu PlayStation ujawnił kilka interesujących faktów na ten temat Judasz.

„Postacie zawsze były siłą napędową każdej gry, którą kiedykolwiek stworzyliśmy” – on napisał. „Bez względu na to, czy walczymy pod oceanem w celu zamordowania Andrew Ryana, czy uciekamy z podniebnym miastem z Elizabeth, te osobowości zawsze były w centrum naszych historii. Ale co by było, gdybyś mógł wybierać pomiędzy tym, z kim się zaprzyjaźnić, a komu wbić nóż w plecy?” Wcielisz się w Judasza, kogoś, kto może wpłynąć na historię „w sposób, jakiego wcześniej nie doświadczyłeś”.

„W Judaszdajemy ci zupełnie nowy świat do odkrycia: korytarze Mayflower, kosmicznego miasta, którego obywatele są szkoleni, aby szpiegować się nawzajem i rozdzierać się na strzępy za najmniejsze przewinienie” – kontynuuje. „Gdzie maszyny kontrolują każdy aspekt biznesu, sztuki i rządu. Dowódcy statku próbowali zrobić z ciebie kogoś, kim nie jesteś: wzorowego obywatela. I wywołałeś niszczycielską rewolucję, która miała wszystko zburzyć.

Funkcja dostępna podczas wydarzenia State of Play zawierała także prawie dwuminutowy zwiastun, który daje nam wgląd w zupełnie nowy świat Levine’a, a jeśli jesteś BioShock miłośniku, z przyjemnością zobaczysz zaskakujące podobieństwa. Miejmy nadzieję, że temu podoła!