Tomb Raider Remastered zalany nagimi modami w niecały dzień

Jako wieloletni fan Tomb Raider, a zwłaszcza klasycznych gier PlayStation, nie sprawia mi przyjemności widok Lary ponownie zredukowanej do pary piersi.

Może powinniśmy byli się tego spodziewać – kiedy gry wypuszczono na rynek w latach 90., rozpowszechniły się kody pozwalające na zdjęcie Lary z jej zestawem, i to nie tylko z powodu nastoletnich chłopców samych w swoich sypialniach. W swoich sypialniach byli też sami dorośli mężczyźni.

Przykro jest teraz patrzeć na atak nagich modów Tomb Raider I-III zremasterowany uruchomił. W niecałe 12 godzin gracze udostępniali mody umożliwiające zdjęcie Lary, aby mogła wyruszać na nagość, a niektórzy byli tak bezczelni, że poprosili o pokazanie „kupy”. Tak, to też dało nam do myślenia.

Tym, co odróżnia te mody od starych kodów, jest fakt, że kanciasty kształt Lary został zastąpiony idealnie okrągłymi kulami, które przeciwstawiają się grawitacji – być może nawiązując do faktu, że większość tych ludzi nie widziała wielu piersi…?

Na szczęście wśród wszystkich nagich modów Lary pojawiło się światło w tunelu od graczy, którzy planują zemstę na długo cierpiącym lokaju Lary. Przyznam, że byłem kiedyś jednym z tych, którzy zamknęli biedaka w zamrażarce; widok, jak tak wiele osób ponownie zamyka go w zamrażarce, jak na ironię podnosi na duchu.

Jak dotąd premiera zremasterowanej trylogii spotkała się z mieszanym przyjęciem. Chociaż wielu jest wdzięcznych za zremasterowanie Lary na miarę współczesności, nie wszyscy są zadowoleni z uwzględnienia ostrzeżeń o zawartości. Te ostrzeżenia o treściach rasistowskich nie powinny być jednak zaskoczeniem, choć niektórzy fani mimo to czują się urażeni ich umieszczeniem.

Ja jednak na przykład jestem zachwycony powrotem Tomb Raidera na szczyt i zalewaniem mediów śmiałymi wybrykami Lary. Wolałbym mniej przerażające mody, ale nauczyłem się, że w społeczności graczy nigdy nie można mieć ładnych rzeczy na długo.

Zremasterowany Tomb Raider I-III jest dostępna na PlayStation, Switch, Xbox i PC.