Szef Xbox potwierdza, że ​​wiele ekskluzywnych gier trafi na inne platformy

Mniej więcej przez ostatni tydzień po Internecie krążą pogłoski na temat przyszłości Xboxa, czy zaprzestanie on produkcji konsol i wprowadzi mnóstwo własnych tytułów na konkurencyjne konsole.

Jednakże, jak donosi Dziennikarka IGN, Shannon Liao, twierdzi, że szef Xbox, Phil Spencer, odbył niedawno wewnętrzne spotkanie w ratuszu z pracownikami, potwierdzając, że ekologiczna marka rozważa wprowadzenie franczyz zewnętrznych na platformy takie jak PlayStation 5 i Nintendo Switch. Spencer nie potwierdził, która z tych franczyz jest obecnie brana pod uwagę. Podczas spotkania w ratuszu Spencer rzekomo potwierdził, że Microsoft będzie nadal produkował konsole Xbox. W zeszłym tygodniu Phil Spencer ogłosił, że najnowsze plotki zostaną upublicznione w nadchodzących dniach.

Moim skromnym zdaniem najbardziej prawdopodobny scenariusz jest taki, że wydane przez Bethesdę tytuły takie jak Pośpiech Hi-FiI Pole Gwiazda także te nadchodzące The Elder Scrolls VI I Indiana Jones i Wielki Krąg, są najprawdopodobniej kandydatami do rozwiązań wieloplatformowych, biorąc pod uwagę, że Bethesda ma bogatą historię z innymi platformami, zanim Microsoft przejął ją za 7,5 miliarda dolarów.

„Firma (Microsoft) zorganizowała we wtorek wewnętrzne spotkanie w ratuszu, podczas którego Spencer powiedział pracownikom, że nie ma planów zaprzestania produkcji konsol i że Xbox będzie w dalszym ciągu częścią strategii obejmującej wiele rodzajów urządzeń” – stwierdził Liao w tweecie.

Oczywiście wszystkie niepotwierdzone plotki powinniśmy traktować z przymrużeniem oka, dopóki nie zostanie udowodnione, że jest inaczej. Biorąc to pod uwagę, jestem głęboko przekonany, że nie ma dymu bez ognia, zwłaszcza w obliczu plotek tak ostatnio szerzących się, jak te dotyczące Microsoftu i Xbox. Na szczęście przynajmniej Phil Spencer, tak czy inaczej, potwierdzi wszystkie najnowsze plotki jeszcze w tym tygodniu.