Szef Xbox potwierdza nowe konsole po plotkach innych firm

Zirytowani fani Xboxa mogą w końcu ochłonąć, gdy Phil Spencer, wielki szef Xbox, w końcu odniósł się do kontrowersji wokół plotek osób trzecich. Nie trzeba dodawać, że niektórzy gracze mogli działać w pośpiechu (kogokolwiek to zszokowało? Nie, tak nie myślałem).

Wszystko zaczęło się od poważnego wycieku, który ujawnił, że Microsoft zamierzał uczynić Xbox marką wieloplatformową – od tego momentu społeczność graczy popadła w ruinę, a zdenerwowani fani posunęli się nawet do sprzedaży swoich konsol Xbox.

Najwyraźniej nawet pracownicy Xbox mieli wątpliwości do tego stopnia, że ​​Phil Spencer zwołał spotkanie, próbując rzucić nieco światła na rzeczywistość wynikającą z krążących plotek. Szefowa działu gier w Inverse, Shannon Liao, zgłoszone że Spencer potwierdził, że nastąpi wypuszczenie własnych gier na inne konsole, a także wiele innych zmian, które zostaną ogłoszone w przyszłości.

Według doniesień Spencer powiedział również, że pomimo plotek, które głoszą, nadal będą produkowane nowe konsole Xbox. Jednak poza tym niewiele więcej wiemy. Najwyraźniej wszystkie brakujące nam szczegóły zostaną podane, gdy Xbox ujawni swoje plany na przyszłość podczas „wydarzenia biznesowego”, które odbędzie się w tym tygodniu.

Może wtedy dowiemy się, czy Pole Gwiazd naprawdę zmierza w kierunku PlayStation, co z pewnością podzieli graczy, jeśli to prawda (a według informatora podobno tak się nie dzieje). Podobnie jak perspektywa premiery Halo na PS5, ludzie są bardzo zdenerwowani pomysłem, że konsole mogą dzielić się i udostępniać w podobny sposób, ale ja osobiście chciałbym, aby na dobre położono kres wojnom na konsole.

Dopóki Xbox nie ogłosi oficjalnych komunikatów, które sami możemy zobaczyć i usłyszeć, plotki będą się powtarzać, gdy gracze będą próbowali poskładać w całość przyszłość Xbox, jaką znamy.