Szef PlayStation rzuca wyzwanie wieloplatformowej przyszłości po kontrowersjach związanych z produktami zewnętrznymi Xbox

Gracze na Playstation śmiali się z boku z fanów Xboxa, ciesząc się poczuciem bezpieczeństwa, którego nie mieli, szczególnie teraz. O tak, nie było mowy, żeby Xbox miał zamiar ogłosić plany stron trzecich i PlayStation nie dołącz do imprezy.

To po prostu pokazuje, że jako gracz nie możesz wierzyć, że jesteś niepokonany, niezależnie od tego, którą markę preferujesz. Fani PlayStation, którzy myśleli, że są to wyłącznie tytuły przeznaczone wyłącznie dla Xboxa przeznaczone do dostępu na wielu platformach, sam prezes Sony udowadnia, że ​​się mylą, co z pewnością spowoduje, że PS5 będzie się sprzedawać w gniewie.

Microsoft próbował załagodzić sytuację, ogłaszając, że nowe konsole będą nadal produkowane, ale niewiele to zrobiło, aby złagodzić cios, jaki odczuwali fani Xboxa. Podsumowując, Xbox ostatnio nie miał łatwo.

Wchodzi Sony, jej prezes chcący włączyć się w kontrowersje dotyczące osób trzecich. „W przeszłości chcieliśmy spopularyzować konsole, a głównym celem tytułów First Party było uczynienie konsoli popularniejszą” – czytamy w oświadczeniu.

„To prawda, ale istnieje w tym synergia. Jeśli więc masz silne treści własne, nie tylko dotyczące naszej konsoli, ale także innych platform, takich jak komputery, własne treści można rozwijać na wielu platformach, co może pomóc w zwiększeniu zysków operacyjnych. To kolejny problem, nad którym chcemy aktywnie pracować.”

Hiroki Totoki dodał również, że „osobiście” uważa, że ​​„istnieją możliwości poprawy marż”, a jest to droga, którą chciałby aktywnie zbadać w celu poprawy wyników marży.

Jak stwierdził jeden z niezadowolonych fanów: „Branża jest ugotowana”. Ale czy tak jest naprawdę, czy też wszyscy tracimy formę nad czymś, co nie zniszczy gier wideo, a jedynie zwiększy ich dostępność?

Jak dotąd PlayStation nie spotkało się z dużą reakcją ze strony fanów, jednak wydaje się, że to tylko kwestia czasu, zanim sytuacja się odwróci.